Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
14/07/2020 - 15:10

Do Krynicy-Zdroju zjechały Hokejowe Nadzieje Olimpijskie

Pomimo dużych trudności spowodowanych przez pandemię koronawirusa, w Krynicy-Zdroju po raz kolejny odbyło się zgrupowanie „Hokejowe Nadzieje Olimpijskie”. Organizatorem jest stowarzyszenie Infinitas i Klub Hokejowy KTH na czele z menadżerem Adamem Krokiem.

Na zgrupowaniu obecnych było 48 zawodników, zaproszonych przez kluby z Krynicy, Nowego Targu, Katowic/Janowa, Bytomia, Sanoku oraz Łodzi. Przyjechali między innymi reprezentanci Polski, stanowiący jednocześnie sportowy wzór do naśladowania dla młodych adeptów hokeja na lodzie - Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek, Paweł Zygmunt. Zawodnicy ciężko trenowali, licząc na to, że ich wysiłek, zaowocuje powołaniem do kadry. Zajęcia odbywały się w hali w Krynicy- Zdrój oraz w Starej Lubowli na Słowacji.  

Celem organizowanego od 2013 roku zgrupowania pod przewodnictwem  psycholog sportu – Katarzyny Zygmunt jest wyszkolenie graczy, którzy mieliby w przyszłości zostać powołani do polskiej kadry hokeja na lodzie. Główne zamierzenie całego procesu szkolenia to odpowiednie „pokierowanie”  zawodnikami uchodzącymi za duże talenty. Profesjonalne podejście do swoich obowiązków to coś na co kładzie się największy nacisk. O tym, że ciężka praca potrafi zaowocować wyjazdem na igrzyska wiedzą najlepiej byli olimpijczycy Gabriel Samolej i Paweł Zygmunt.

Podczas zajęć  za analizę wideo i poprawę gry bramkarzy odpowiadał trener Martin Klempa. Napastników i obrońców szkolił Jergus Cani, natomiast przygotowaniem motorycznym zajął się Grzegorz Brejta. Trenowano przez cały tydzień.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)