Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
27/07/2020 - 23:00

Turystce pomogła aplikacja "Ratunek". Dobra dla każdego Aktywnego Sądeczanina

Dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji "Ratunek", ratownicy górscy mogą dotrzeć do poszkodowanych turystów, tak jak stało się to w przypadku kobiety, która podczas wycieczki w górach doznała urazu ręki. Goprowcy Krynickiej Grupy GOPR zachęcają do zainstalowania aplikacji, a także apelują o rozsądek.

Zobacz też: Wybierz się na wycieczkę, skorzystaj z naszych przewodników dla Aktywnych Sądeczan

Trwają wakacje, pogoda zachęca do górskich wędrówek. W rejonie sądeckim mogą wystąpić nagłe ulewy oraz burze, dlatego ratownicy apelują o rozsądek i zachęcają do zainstalowania w telefonach aplikacji "Ratunek"

Dzięki niej do CSR Krynica dotarło zgłoszenie o wypadku turystki na żółtym szlaku, prowadzącym na przełęcz Żłobki. Ratownicy z RSR Piwniczna dotarli do poszkodowanej, która doznała urazu kończyny górnej i przetransportowali ją do karetki pogotowia.

-W naszym regionie mogą wystąpić nagłe ulewy oraz burze. Rozsądnie planujcie wycieczki, nie zapominajcie o odpowiednim ubiorze oraz wyposażeniu, a także o telefonie komórkowym z naładowaną baterią i zapisanymi numerami ratunkowymi w górach 601 100 300 lub 985.-apelują ratownicy.


Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020  

(MK)  Żródło i foto ilustracyjne: Krynicka Grupa GOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe