Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
20/03/2024 - 10:25

Na Festiwalu Biegowym będzie po raz dziesiąty: superorganizacja, świetne trasy, rewelacyjna atmosfera!

Dobra organizacja, świetne, malownicze trasy i znakomita atmosfera, tak o Festiwalu Biegowym w Piwnicznej mówi Krzysztof Jedlewski z Lublina, który w tym roku zamierza wystartować na niełatwym dystansie liczącym czterdzieści dwa kilometry.

Bardzo szybko podjął pan decyzję o tym, żeby zapisać się do jednego z trudniejszych dystansów Festiwalu Biegowego jakim jest Górski Koral Maraton.
Od lat startuje w Festiwalu Biegowym i zawsze się zapisuje w czasie tak zwanego czarnego weekendu, pod koniec listopada, kiedy są promocyjne ceny. Chętnie z tego korzystam.  

Górski Koral Maraton to wymagający dystans. Trzeba pokonać czterdzieści dwa kilometry. To będzie dla pana wyzwanie?
-
Takie dystanse są mi niestraszne. To będzie raczej sprawdzenie formy i kondycji, bo biegam na dłuższych dystansach, w maratonach, półmaratonach także ultramaratonach.

Na jaki wynik pan liczy?
-
Ciężko spekulować. Biegam raczej dla przyjemności niż dla rekordów. Mam nadzieję, że dam radę pokonać tę trasę w sześć, może siedem godzin.

Ostro pan trenuje?
-
Startuję teraz w różnych sportowych imprezach. Ponieważ mieszkam w Lublinie, jestem skazany na nizinne tereny. Przed samym startem w górach robię sobie treningi w lesie, po lekko pofałdowanym terenie, żeby przystosować się do pokonywania wzniesień w górę i w dół.

Był pan już wiele razy na Festiwalu Biegowym, najpierw w Krynicy, teraz w Piwnicznej. Czy to znaczy, że należy pan do fanów tej imprezy?
-
Bardzo lubię Festiwal. Przede wszystkim do wyboru jest wiele dystansów. Poza tym jest dobra organizacja, a do tego świetna atmosfera miasteczka biegowego, nie mówiąc o walorze turystycznym, bo trasy są niezwykle malownicze. Z niecierpliwością czekam zatem na spotkanie w Piwnicznej. Na Festiwalu pobiegnę w tym roku po raz dziesiąty. Będzie to zatem mój jubileusz. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu