Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
29/09/2020 - 10:15

Pierwsza porażka sądeckiego boksera na zawodowym ringu

Pochodzący z Nowego Sącza bokser Kacper Salabura przegrał na punkty z Kamilem Kuździeniem podczas gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie. To jego pierwsza porażka na zawodowym ringu.

Kacper Salabura miał bardzo udane wejście do zawodowego boksu. Jego pierwszą walką było starcie z doświadczonym Słowakiem Rudolfem Duricą, które pewnie wygrał. Następnie, poprzeczka została podniesiona wyżej, ale również Oskar Kapczyński podczas gali MB Boxing Night 7 nie zdołał pokonać sądeczanina.

Zobacz także: O boksie i pierwszych walkach na zawodowym ringu rozmawiamy z Kacprem Salaburą

W ubiegłą sobotę Kacper Salabura stoczył kolejną walkę. Tym razem, na gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie, jego rywalem był Kamil Kuździeń. Co ciekawe, obydwaj zawodnicy mieli do tej pory rekord 2-0. Niestety, przeciwnik okazał się za mocny dla sądeckiego boksera i zwyciężył z nim na punkty w stosunku dwa do remisu. Salabura wyprowadzał mocne ciosy i bronił się przed atakami Kuździenia jednak było to za mało, żeby wyjść z tego starcia zwycięsko.

Sądeczanin przegrał zatem po raz pierwszy na zawodowym ringu. Z pewnością nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa i  wkrótce ponownie zobaczymy go unoszącego ręce do góry w geście triumfu po zwycięskiej walce. (MP), fot.: Screen YouTube bokser.orgDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)