Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
24/09/2022 - 10:40

Bokserzy bronili sądeckiej twierdzy. To był wieczór pełen emocji [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Piątkowy wieczór upłynął w Nowym Sączu pod znakiem bokserskich emocji. Kibice zgromadzeni na hali przy ul. Nadbrzeżnej obejrzeli siedem niezwykle efektownych walk. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Patronem medialnym wydarzenia był „Sądeczanin”.

Gala Boksu w Nowym Sączu

Fani sportów walki jeszcze długo będą wspominali ten dzień. W piątek o godzinie 19 rozpoczęła się gala boksu zawodowego Marpanel Boxing Night – Twierdza Nowy Sącz. Wszystko działo się na hali przy ul. Nadrzeżnej, pod patronatem honorowym prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Emocje były ogromne. Prezydent na początku powitał licznie zgromadzoną publikę (wszystkie bilety zostały wyprzedane). W wydarzeniu brali również udział również m.in. Andrzej Gut-Mostowy – wiceminister Sportu i Turystyki, Jan Dziedzina – wójt Łącka i Andrzej Stanek – wójt Kamionki Wielkiej.

Łącznie czekało nas siedem walk. Każda z nich była wyjątkowa i dostarczyła wiele wrażeń. Pierwsza, w której rękawice skrzyżowali Piotr Baran i Marcin Kohli, zakończyła się remisem. W drugiej Robert Bigos (Tiger Tarnów) pokonał na punkty Przemysława Hudzickiego (GT Nowy Sącz), a w trzeciej Sebastian Rembecki (GT Pro) wygrał z Petro Lakotskyi (BR Team).

W czwartej walce kibice obejrzeli jedyny tego wieczoru nokaut. Michał Bołoz (GT Pro) nie dał żadnych szans Pavlo Sisce (Czechy) pokonując go już w pierwszej rundzie. Dużym emocji dostarczyło także starcie Marcina Biela z Patrykiem Polasikiem. Obaj zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, ostatecznie zakończyło się remisem.

Aplauz publiczności wzbudziło wyjście do ringu Jacka Chruślickiego. Zawodnik niesiony przez całą walkę gorącym dopingiem pokonał na punkty Piotra Rzymana (Silesia Boxing). W walce wieczoru Daniel Bociański (GT PRO) zmierzył się z Aleksandrem Nadolskim (Silesia Boxing). Zwycięzcą okazał się popularny „Bocian”.

Krzysztof Twardowski przygotowuje się do walki

Kibice obejrzeli również krótki materiał prezentujący sylwetkę Krzysztofa Twardowskiego. Bokser pierwotnie miał wystąpić na gali. Ostatecznie nie doszło to do skutku, bo już za tydzień zmierzy się w niezwykle ważnej walce z Michałem Cieślakiem.

- Zapraszam wszystkich do oglądania i kibicowania. Dziękuję każdemu, kto dzisiaj przybyli na galę. Przepraszam, że nie mogłem tutaj wystąpić, ale myślę, że nie pożałujecie tego widząc mój występ w Lublinie. Bądźcie ze mną – mówił Krzysztof Twardowski.

Po walkach specjalne podziękowania odbierali sponsorzy. Oprawę muzyczną zapewniła Ilona Krawczyk. Nie zabrakło także występów tanecznych. Publiczność przez cały wieczór doskonale się bawiła. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Patronem medialnym wydarzenia był „Sądeczanin”

Gala boksu w Nowym Sączu
Piątkowy wieczór upłynął w Nowym Sączu pod znakiem bokserskich emocji. Kibice zgromadzeni na hali przy ul. Nadbrzeżnej obejrzeli siedem niezwykle efektownych walk.


Dziękujemy za przesłanie błędu