Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
23/05/2023 - 16:00

Zostań częścią Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdrój! „Atmosfera jest cudowna”

We wrześniu Piwniczna-Zdrój jest sportową stolicą Polski. Wszystko oczywiście za sprawą Festiwalu Biegowego. Co roku przyciąga tysiące osób. Każdy podkreśla przede wszystkim cudowną atmosferą, która tworzy niezapomniany klimat. Podobnie będzie również tym razem!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój

Osób, które przez cały rok z utęsknieniem czekają na Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój nie brakuje. To wydarzenie, które gromadzi prawdziwe tłumy. Niektórzy przyjeżdżają tutaj z drugiego końca Polski, inni z zagranicy. Wszystko po to, aby przez trzy dni doskonale się bawić.

Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Oferta przygotowana przez organizatorów jest niezwykle szeroka. Od piątku do niedzieli mamy całą gamę biegów na różnych dystansach, co sprawia, że każdy miłośnik tej dyscypliny sportu będzie usatysfakcjonowany.

W piątek (8 września) czeka nas Mila, Bieg na 15 km, Bieg w Krawacie, Bieg Lachów i Górali oraz Bieg Nocny na 7 km. Sobota powita nas Biegiem 7 Dolin na 100 km. Następnie czekają nas również Bieg 7 Dolin na 61 km, Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, Bieg Kobiet, Bieg 7 Dolin na 36 km, Sądecka Dycha, Bieg Dzieci, Bieg Młodzieży i Kibiców, Bieg Przebierańców, Bieg na 3 km, Nocny Bieg Rodzinny na 5 km.

Emocji nie zabraknie również w niedzielę. Zawodnicy wyruszą na trasę Koral Maratonu, Biegu Górskiego na 23 km, Półmaratonu śladami św. Kingi, Biegu Górskiego na 11 km, Biegu na Górę Kicarz, Mistrzostw Polski w HILL Nordic Walking, Biegu Dzieci oraz Biegu na 1 km.

Wyjątkową konkurencją jest Iron Run. O zawodnikach, którzy w nim startują mówi się „żelaźni”. W ciągi trzech dni przebiegną ponad 100 km. To prawdziwi twardziele! Do rywalizacji stają w Biegu na 15 km, Mili, Biegu Nocnym na 7 km, Ultramaratonie na 61 km, Biegu na 3 km, Biegu Nocnym na 5 km, Koral Maratonie, Biegu na Górę Kicarz oraz Biegu na 1 km.

Zarejestruj się na Festiwal Biegowy

Niezależnie od tego, który bieg wybierzecie, na pewno będziecie się na festiwalu bawić bardzo dobrze. Najlepiej świadczą o tym wypowiedzi osób startujących w poprzednich edycjach.

- Atmosfera jest super, do tego pogoda też sprzyja, bo nie jest za gorąco – mówiła nam uczestniczka biegu kobiet. – Jestem dobrze rozgrzana, bo biegłam już na 7 km i brałam udział w nordic walking. Jest po prostu pięknie. Atmosfera dopisuje, miasteczko biegowe też jest cudowne. Jestem w Piwnicznej pierwszy raz, ale uważam, że organizacja jest tutaj świetna. Ogólnie bardzo fajnie, świetnie się bawimy.

Nie zastanawiajcie się. Wy również możecie być częścią tego niesamowitego wydarzenia i poczuć na własnej skórze jakie emocje panują na Festiwalu Biegowym. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Czekamy na Was we wrześniu w Piwnicznej! ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski, Festiwal Biegowy, wideo: MP)

Dziękujemy za przesłanie błędu