Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
08/04/2023 - 14:15

Wiosna rozpoczyna się na sportowo! Pasjonaci pobiegli urodzinowo na Kozie Żebro

Nie udało się w lutym, pobiegli zatem w kwietniu. Bieg "Hipnij na Kozie Żebro" zgromadził wielu pasjonatów. Okazja do uczczenia była wyjątkowa. Kamionka Wielka świętuje bowiem swoje 687 urodziny.

Bieg „Hipnij na Kozie Żebro”

Rozpoczęła się wiosna więc na trasach możemy dostrzec coraz więcej pasjonatów biegów. To nie może dziwić, bo popularność tego sportu jest bardzo duża, a amatorów z roku na rok wciąż przybywa. Niedawno mieli okazję zmierzyć się w kolejnych zawodach.

1 kwietnia odbył się bieg „Hipnij na Kozie Żebro” na 5 km. Przypomnijmy, że pierwotnie zawodnicy mieli stanąć na starcie na początku lutego, ale wówczas uniemożliwiły to niekorzystne warunki. Tym razem jednak żadnych przeszkód już nie było.

Wszystko odbywało się w z okazji 687 urodzin Kamionki Wielkiej. Organizatorami wydarzenia byli Karol BOSY WIRUS Trojan, Klub Zdobywców Koziego Żebra 888 m n.p.m., Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej, Towarzystwo Miłośników Kamionki Wielkiej, Uczniowski Klub Sportowy Krzemień w Kamionce Wielkiej.

Emocje w Kamionce Wielkiej

Skąd taka nazwa? - Organizując spotkania biegowe (treningi, zawody) mamy w zwyczaju nawiązywać do historii regionu, miejscowości w której się odbywają. Nie inaczej jest w przypadku nowej propozycji, „Hipnij na Kozie Żebro” – wyjaśniają organizatorzy.

Jak wyglądają końcowe wyniki? Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Rafał Ogórek z Nowego Sącza, drugie miejsce zajął Sebastian Florek, a trzecie Łukasz Grądalski. U kobiet równych sobie nie miała Monika Ogórek, która była przed Anną Łukasik i Magdaleną Pałką. Łącznie do mety dotarło 31 zawodników. To były fantastyczne zawody. Warto biegać! ([email protected], fot.: Karol Trojan)

"Hipnij na Kozie Żebro" w gminie Kamionka Wielka
Nie udało się w lutym, pobiegli zatem w kwietniu. Bieg "Hipnij na Kozie Żebro" zgromadził wielu pasjonatów. Okazja była wyjątkowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu