Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
02/06/2023 - 14:25

Takie atrakcje zapewnia tylko Festiwal Biegowy! Ruszaj po rekord na Sądecką Dychę

Na ten bieg z utęsknieniem czekają zawsze setki spragnionych sportowych emocji zawodników. Sądecka Dycha jest wyjątkowa pod wieloma względami. Takie atrakcje zapewnia tylko Festiwal Biegowy!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

Kto weźmie udział w Festiwalu Biegowym raz, ten z miłą chęcią wraca tutaj cały czas. We wrześniu do Piwnicznej przyjeżdżają prawdziwe tłumy. Są tu zarówno doświadczeni sportowcy, jak i osoby, które swoją przygodę z biegami dopiero zaczynają. 

Wielu z nich bierze udział w biegu na 10 km. Sądecka Dycha to dystans, który cieszy się ogromną popularnością i zawsze gromadzi mnóstwo spragnionych wrażeń i emocji zawodników. 

Co ich najbardziej przyciąga? Oczywiście poza kwestiami czysto sportowymi, jak chociażby możliwość pobicia rekordu życiowego, to także doskonała okazja do sprawdzenia się tle innych, niekiedy bardziej utytułowanych biegaczy. Atmosfera jest świetna, a emocji nie brakuje. 

Sądecka Dycha po rekord

Wspomnieć należy, że trasa niemal od początku do końca wiedzie w dół, co oczywiście sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Wszystko zaczyna się na parkingu w Kosarzyskach. Następnie sportowcy docierają do Piwnicznej, gdzie biegną ulicami miasta, aż do mety w Miasteczku Biegowym. Co to oznacza? Chyba nie trzeba tłumaczyć. Z łatwością można osiągnąć własny rekord. A to oczywiście zawsze wielka frajda.

W ubiegłym roku najlepszy okazał się Bogdan Semenovych (z czasem 28,5 minuty), drugie miejsce zajął Kamil Walczyk, a trzecie Patryk Marszałek. Wśród kobiet triumfowała natomiast Sviatlana Sanko (czas - 33:40), przed Natalią Semenovych i Valentyną Veretską.

- Czuję się bardzo dobrze. Kontrolowałem bieg od początku do końca. Trasa była dość ciężka, ale udało mi się dobiec jako pierwszemu – mówił na mecie zwycięzca sprzed dwóch lat Michał Karbowiak.

Wy również możecie zostać częścią tego niesamowitego biegu. Zarejestruj się już dziś i rozpocznij przygotowania do Sądeckiej Dychy! Można to zrobić TUTAJ. Festiwal Biegowy czeka na Ciebie! ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu