Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
16/03/2023 - 14:55

Sportowcy już szlifują swoją formę. Wkrótce czekają nas kolejne bardzo interesujące biegi

Cały świat powoli wybudza się z zimowego snu. Wiosną tradycyjnie ścieżki do biegania wypełniają się miłośnikami sportu. Szlifowanie formy trwa. Już niebawem będzie kolejna okazja do zmierzenia się z innymi biegaczami podczas bardzo ciekawych zawodów.

To już ostatnie dni tegorocznej zimy. 21 marca rozpocznie się kalendarzowa wiosna, o czym przypominają nam m.in. coraz wyższe temperatury. Świat ponownie wybudza się z głębokiego snu. Coraz więcej osób pojawia się również na trasach biegowych.

Oprócz regularnych treningów, miłośnicy tego sportu mają także możliwość brania udziału w różnego rodzaju zawodach. Największym jest oczywiście odbywający się we wrześniu w Piwnicznej Festiwal Biegowy. Innych wydarzeń w ciągu roku jest jednak bardzo dużo.

Niedawno odbywały się zawody w Gorcach. Biegacze będą mieli okazję do zaprezentowania się na tamtejszych trasach również przy nieco wyższych temperaturach. 20 maja odbędzie się tam OCH RUN – Festiwal Szybkich Biegów Górskich.

Rywalizacja odbywać się będzie na czterech różnych dystansach – 43,5 km, 22 km, 13,5 km oraz 5,5 km. Start wyznaczony został w różnych miejscach, ale meta jest wspólna – na Lubaniu. Wszystkie trasy poprowadzone są znakowanymi szlakami PTTK, dzięki czemu zawodnicy odwiedzą najciekawsze miejsca, piękne polany i widokowe tarasy. Panorama z wielu miejsc pozwoli podziwiać odległe Tatry, Babią Górę, Beskid Wyspowy, Pieniny i szczyty Beskidu Sądeckiego. Na polanach często spotkać można pasterskie szałasy, które niewątpliwie tworzą klimat górskich biegów.

Zapisy elektroniczne na bieg możliwe są do 14 maja, a w biurze zawodów również 19-20 maja. Wielu biegaczy już teraz szlifuje swoją formę, pojawiając się w coraz większej licznie na różnych trasach regionu. Biegi w Gorcach będą świetną okazją do sprawdzenia się na tle innych pasjonatów! ([email protected], fot.: OCH RUN, MG)Dziękujemy za przesłanie błędu