Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
05/12/2023 - 14:45

Przeżyj wspaniałą przygodę na 61 km. Wszystko możliwe na Festiwalu Biegowym

61 km to dla nich nic strasznego. Zawodników, którzy każdego roku stają na starcie tego dystansu podczas Festiwalu Biegowego nie brakuje. To wspaniała przygoda. Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć.

Festiwal Biegowy w Piwicznej-Zdrój

Festiwal Biegowy to wspaniała impreza dla całych rodzin. Niezależnie od tego czy uprawiacie ten sport od niedawna czy też jesteście zaprawieni w bojach, znajdzie się dla Was tutaj miejsce. Impreza, która odbywa się w Piwnicznej przyciąga każdego. 

Tak było również i w tym roku. Cudowna atmosfera sprawiła, że zobaczyć całość na własne oczy chciały prawdziwe tłumy. Przez trzy dni na Nakle pojawiło się aż 12 tysięcy osób! Ta liczba robi wrażenie. 

Kolejna, jubileuszowa edycja festiwalu potrwa od 6 do 8 września. Wydarzenie odbędzie się już po raz piętnasty. Będzie się działo!

Bieg 7 Dolin na 61 km na Festiwalu Biegowym

Jednym z największych wyzwań, które jednak każdego roku gromadzi wielu poszukiwaczy przygód, jest Bieg 7 Dolin na 61 km. Jego trasa wiedzie m.in. przez Eliaszówkę, Wielki Rogacz, Przehybę, Rytro, Cyrlę i Halę Łabowską. Najwyższy punkt wzniesienia to Radziejowa. Meta również zlokalizowana jest na piwniczańskim Nakle.

Punkt serwisowy znajduje się na 36 km (limit depozytu to 3 kg na osobę), a punkty żywnościowe na  22, 36 i 50 km. W tym roku zawodnicy ruszali o godzinie 8:40. Limity czasowe na punktach kontrolnych wynosiły: 7 godzin 20 minut w Rytrze (35 km) oraz 10 godzin 20 minut na Łabowskej Hali (50 km). Do mety należało dotrzeć do godziny 21. 

W przypadku Biegu na 61 km wyposażeniem obowiązkowym jest:

  • kubek na płyny (wielokrotnego użytku)
  • aktywny, naładowany telefon komórkowy, którego numer jest odnotowany na karcie zgłoszenia,
  • numer ICE (kontakt do osoby najbliższej) zapisany na odwrocie numeru startowego;
  • latarka (czołówka) po zmroku
  • elementy odblaskowe 
  • ubezpieczenie zdrowotne (nie jest wymagane potwierdzenie)

Z kolei wyposażenie zalecane to:

  • plecak lub nerka biegowa na sprzęt
  • pojemnik na wodę o pojemności minimum 1 litra
  • gwizdek
  • środek do dezynfekcji dłoni

W biegu prowadzone będą klasyfikacje open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w podziale na wiek: 18-29, 30-39, 40-49, 50 59.60 lat i powyżej.

Jeśli zatem wy również chcecie przeżyć wspaniałą przygodę, to nie ma na co czekać. Zarejestrujcie się już dziś. Możecie to zrobić TUTAJ. Przypominamy, że tylko do końca roku obowiązują najniższe ceny z I progu. Warto z nich skorzystać. ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski, Jacek Deneka/ Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu