Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
29/02/2024 - 10:55

Pobiegną w hołdzie dla bohaterów. Kolejny Bieg Tropem Wilczym w Nowym Sączu

Bieg Tropem Wilczym kolejny raz odbędzie się w Nowym Sączu. 3 marca zawodnicy pojawią się w Parku Strzeleckim, by oddać hołd bohaterom. Pokonają symboliczny dystans.

Bieg Tropem Wilczym w Nowym Sączu

Biegowych wydarzeń w regionie nie brakuje. Choć cały trwa zima, to pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Sportowców, którzy wykorzystują ją na treningi nie brakuje.

Wkrótce będą mieli okazję do uczestnictwa w kolejnym bardzo ciekawym wydarzeniu. Dodatkowo, wszystkiemu przyświeca patriotyczne przesłanie. Pora na kolejny Bieg Tropem Wilczym w Nowym Sączu. Będzie to już jego XII edycja. 

Biegacze w hołdzie żołnierzom wyklętym

Wszystko rozpocznie się 3 marca (niedziela) o godzinie 12 w Parku Strzeleckim przy ul. Ogrodowej w Nowym Sączu. Trasa liczy około 1963 metry, co jest nawiązaniem do daty zabicia podczas walki ostatniego z żołnierzy wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Zawodnicy mają biegać wokół amfiteatru (dwie pętle). Klasyfikacja prowadzona będzie z podziałem na płeć, w kategoriach open kobiet i mężczyzn. Przewidziane zostały medale dla wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg i zwrócą na mecie numer startowy. Ponadto, najlepsza trójka odbierze również puchary. 

Bieg organizowany jest przez wydział sportu i turystyki urzędu miasta Nowego Sącza. Współorganizatorem jest Miejski Klub Lekkoatletyczny Brygada Beskidów. Wydarzenia zapowiada się interesująco. Zapisywać możecie się TUTAJ. ([email protected], fot.: ES/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu