Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
15/11/2023 - 10:10

Nordic walking to część Festiwalu Biegowego! Takie mistrzostwa odbywają się tylko tutaj

Choć Festiwal Biegowy większości osób kojarzy się przede wszystkim z bieganiem, to swoje miejsce znajdą na nim również miłośnicy nordic walking. W tegorocznej edycji podczas Mistrzostw Doliny Popradu na 11 km działo się bardzo dużo! Zwycięzcy odebrali na koniec zasłużone odznaczenia.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju

Nadchodzi zima. Coraz mniej przyjazna pogoda sprawia, że uprawianie sportu na zewnątrz robi się znacznie trudniejsze. Prawdziwych pasjonatów nic nie jest jednak w stanie powstrzymać przed aktywnością. Biegacze wiedzą to doskonale! 

Swoje święto mieli podczas ostatniego Festiwalu Biegowego. W Miasteczku Biegowym w Piwnicznej pojawiło się wówczas 12 tysięcy osób, co najlepiej oddaje skalę tego wydarzenia. Zawodnicy do rywalizacji przystępowali z uśmiechem na twarzy, a kibice z entuzjazmem ich wspierali. 

Atmosfera była wówczas niesamowita. Dodatkowo napędzały ją dwa inne wielkie wydarzenia - Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku. Działo się bardzo dużo! 

Mistrzostwa Doliny Popradu w Nordic Walking

Festiwal Biegowy to jednak nie tylko biegi. Miejsce dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy nordic walking. Uczestniczyć mogą m.in. w Mistrzostwach Doliny Popradu na 11 km. Chętnych do podjęcia tego wyzwania nigdy nie brakuje.

Tak też było w tym roku. Na starcie pojawili się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Najszybszym dotarcie do mety zajęło nieco ponad godzinę. Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja. Zwycięzcy wchodzili na podium uradowani.

Wśród panów triumfowali Zbigniew Jaworski, Piotr Ordzowiały i Grzegorz Misztal. U pań najlepsze okazały się z kolei Roksana Orzyszek, Bożena Kończewska oraz Gizela Grabińska. 

Rywalizacja w nordic walking czeka nas również podczas przyszłorocznej - 15 edycji festiwalu. Jeśli jesteś miłośnikiem tego sportu, nie może Cię zabraknąć. Zapisz się już dziś w najniższych cenach z I progu TUTAJ i ruszaj na trasę! Piwniczna zaprasza. ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu