Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
06/12/2023 - 20:55

Idzie nowe na Festiwal Biegowy! Znamy szczegóły całkowicie odświeżonego Iron Runa

Ale to będzie Iron Run! 15. Festiwal Biegowy zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco niż w latach poprzednich. To sami zawodnicy zdecydowali o nowej formule największego wyzwania całego wydarzenia. Łącznie pokonają przez trzy dni ponad 146 km!

15. Festiwal Biegowy będzie wyjątkowy

14. Festiwal Biegowy, który odbywał się we wrześniu w Piwnicznej-Zdrój przyciągnął prawdziwe tłumy. Miasteczko Biegowe zlokalizowane na Nakle tętniło życiem. Pojawiło się w nim aż 12 tysięcy osób. Wszyscy chcieli tutaj być!

Na festiwal przyjeżdżają zarówno amatorzy, jak i doświadczeni zawodnicy. Każdy ma jednak swoje ulubione dystanse. Do wyboru jest ich bardzo dużo. Nigdy nie brakuje chętnych do wzięcia udziału w Iron Runie. To największe wyzwanie całej imprezy, podczas którego biegacze przez trzy dni pokonują ponad 100 km.

Kolejna edycja Festiwalu Biegowego (6-8 września 2024 roku) będzie jubileuszowa, nie mogło zabraknąć również niespodzianek. Jedną z nich jest nowa formuła Iron Runa. To sami zawodnicy, głównie ci, którzy w przeszłości rywalizowali już w tej konkurencji zdecydowali jak będzie teraz wyglądała.

Nowy Iron Run na Festiwalu Biegowym

W ankiecie mieli do wyboru dwie opcje. Krótsza zakładała około 110,7 km, a dłuższa - 145,6 km. Ostatecznie wygrała ta druga (65,7 proc do 34,4 proc.). Jak więc będzie teraz wyglądało wyzwanie dla “żelaznych”?

W piątek pobiegną na milę (1,6 km), 15 km oraz 7 km. W sobotę z kolei czekać ich będzie bieg na 100 km, a w niedzielę przemierzą 21 km oraz 1 km. Łączna dystans, który pokonają robi ogromne wrażenie!

Jeśli zatem czujecie się na siłach i marzycie o zrobieniu czegoś wielkiego, nie ma na co czekać. Zarejestrujcie się na IRON RUN już dziś. Możecie to zrobić TUTAJ. Przypominamy, że tylko do końca roku obowiązują najniższe ceny z I progu. Ty też możesz zostać “żelaznym”! ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu