Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
03/06/2023 - 10:25

Dzieci startują z uśmiechem na ustach! Festiwal Biegowy zaprasza najmłodszych

Radość, uśmiech, emocje, zdrowa rywalizacja… Biegi dzieci na Festiwalu Biegowym są jedyne w swoim rodzaju. Najmłodsi zawsze bawią się doskonale. Tutaj każdy może się poczuć jak zawodowiec!

Festiwal Biegowy znany jest z tego, że gromadzą się na nim całe pokolenia. Nie brakuje tutaj oczywiście zawodników starszych i doświadczonych, którzy już niejednokrotnie pokazywali swoje znakomite przygotowanie i wytrzymałość. Swoje miejsce na imprezie mają jednak także dzieci. 

W sobotę o godzinie 13:15 ruszają biegi, w których to właśnie najmłodsi (9-12 lat) mogą zaprezentować swoje możliwości. Mają oczywiście formę rekreacyjno-zabawową. Trasa została poprowadzona

Miasteczkiem Biegowym, a dystans do pokonania to 600 metrów. 

Mamy tutaj dwie kategorie wiekowe - 9 i 10 latki startują wspólnie, po nich ruszają starsi. Oczywiście klasyfikacja jest osobna dla chłopców i dziewczynek. W ubiegłym roku zwyciężyli Faustyna Tomasiak, Zuzanna Nowak, Szymon Szewczyk i Karol Korzeniowski.

Najważniejsza jest jednak dobra zabawa, a tej nie brakuje. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca, zawsze dobiegają do mety z uśmiechem na ustach! Biorą w końcu udział w największej imprezie biegowej w Polsce.

W niedzielę o 13:25 startuje z kolei bieg dzieci do lat 8. Dziewczynki i chłopcy pokonują 300-metrowy odcinek. Niektórzy z pomocą rodziców, inni samodzielnie. Każdy jednak jest pełen młodzieńczego zapału! To bez wątpienia jeden z najradośniejszych biegów na całej imprezie.

Zachęcamy więc wszystkie dzieci do wzięcia udziały w jednym z biegów. Oferta festiwalu jest tak szeroka, że również rodzice znajdą odpowiedni dla siebie dystans. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Czekamy na Was w Piwnicznej! ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu