Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
09/09/2020 - 12:30

Andrzej Kowalczyk z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Pochodzący ze Słopnic Andrzej Kowalczyk zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów, na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Andrzej Kowalczyk jest od siedmiu lat zawodnikiem ULKS Fajfer 2001 Łapanów. W ubiegły weekend startował na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce do lat 23, które odbywały się w Białej Podlaskiej. W biegu na dystansie 1500 metrów zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal. Czas jaki udało mu się osiągnąć to 3:55.81. Dodatkowym powodem do radości jest fakt, że to najlepszy wynik jaki udało mu się osiągnąć w tym roku.

Trenerami Andrzeja Kowalczyka są Grzegorz Sobczyk i Stanisław Karaś. Przed zawodnikiem ze Słopnic uplasowali się Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin oraz  Oliwier Mutwil z CKS Budowlani Częstochowa. Impreza ta, była dla Kowalczyka najważniejszym wydarzeniem tego sezonu. (MP), fot.:ULKS Fajfer 2001 Łapanów