Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
09/05/2019 - 16:10

Zawody OSP z dużą wygraną. Czekamy na zgłoszenia odważnych strażaków

Jeśli jest Zjazd Sądeczan, to wiadomo, że muszą być i zawody strażackie. To już tradycja, że podczas dorocznej imprezy na starosądeckich błoniach w budzącej wielkiej emocje rywalizacji mierzą się druhowie z OSP.

Bieg z wężem do motopompy między tyczkami, przenoszenie manekina na noszach między pachołkami czy kierowania strumienia wody z węża na specjalne urządzenie ćwiczebne, to tylko niektóre konkurencje zawodów dla strażaków – ochotników, które zostaną rozegrane na starosądeckich błoniach przy Ołtarzu Papieskim. Impreza co roku towarzyszy Zjazdowi Sądeczan i zawsze budzi ogromne emocje. VII Zjazd Sądeczan wraz z zawodami OSP odbędzie się już 19 maja.

Konkurencje odbywają się na czas i są punktowane przez komisję sędziowską, która czuwa nad przebiegiem zawodów.

W ubiegłym roku wygrała drużyna męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie z gminy Korzenna. Była najlepsza spośród dwunastu jednostek startujących w zawodach.

Kto stanie na podium tym razem? Pewne jest, że konkurencja będzie ostra, bo poziom pożarniczego turnieju jest z roku na rok coraz wyższy.

Zawody są formą strażackiej rekreacji jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Sądecczyzny. Konkursowy charakter zawodów sprzyja mobilizowaniu strażaków do stałego doskonalenia umiejętności niezbędnych w działaniach ratowniczych.

Drugim celem zawodów strażackich jest popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród lokalnego społeczeństwa - podkreślają organizatorzy.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Starostę Nowosądeckiego i wynoszą:

- za I Miejsce: 2500 zł
- za II Miejsce: 1500 zł
- za III Miejsce: 1000 zł

Żeby wziąć udział w strażackich zawodach należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres korespondencyjny: Biuro SKT Sądeczanin- ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Można to zrobić także mailowo na adres: sekretariat@sadeczanin.info

Poniżej do pobrania:

REGULAMIN ORGANIZACJI ZAWODÓW OSP

Regulamin konkurencji podczas Zawodów OSP

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYDziękujemy za przesłanie błędu