Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
03/06/2016 - 10:20

Jakub Puchal. Kandydaci do Nagrody SKT "Sądeczanin"

Prace Jakuba Puchala znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przy domowej małej galerii w Nowym Sączu. W wolnych chwilach muzykuje (trąbka) oraz gra w szachy.

Urodził się w 1954 roku w Żmiącej. Z wykształcenia jest stolarzem, co nie przeszkodziło mu w pracy kierowcy pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu - Oddział w Piwnicznej, również jako ratownik medyczny.

Na jego zainteresowanie rzeźbą ogromny wpływ wywarł żmiącki artysta rzeźbiarz Tadeusz Augustyn. W sztuce rzeźbienia jest jednak samoukiem.

Od dziecka scyzorykiem wystrugiwał różne zabawki, figurki. I tak jest cały czas. W wolnych chwilach rzeźbi w drewnie świątki, scenki rodzajowe postaci ludowe.

Prace Jakuba Puchala znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przy domowej małej galerii w Nowym Sączu ulica Hubala 6/4. W wolnych chwilach muzykuje(trąbka) oraz gra w szachy.

Jakub Puchal - rzeźba w drewnie, Nowy Sącz – SMS o treści SKT.04 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ TUTAJ

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu