Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
08/06/2016 - 15:20

Grupa Wokalna "Podegrodzcy Chłopcy". Kandydaci do Nagrody SKT "Sądeczanin"

Grupę wokalną "Podegrodzcy Chłopcy" utworzyli rodowici mieszkańcy Podegrodzia w 1995 roku. Byli to chłopcy, którzy od najmłodszych lat przejawiali zamiłowanie do folkloru i śpiewu.

Grupę wokalną „Podegrodzcy Chłopcy” utworzyli rodowici mieszkańcy Podegrodzia w 1995 roku. Byli to chłopcy, którzy od najmłodszych lat przejawiali zamiłowanie do folkloru i śpiewu. Obecny skład grupy: Krzysztof Bodziony, Stanisław Banach, Rafał Hasior, Leszek Migacz, Augustyn Pasoń oraz Stefan Wójcik.

„Podegrodzcy Chłopcy” śpiewający stare ludowe przyśpiewki i piosenki a’capella, od samego powstania występowali na równego rodzaju imprezach i uroczystościach folklorystycznych., gdzie promowali lachowską kulturę.

Oprócz różnorodnych konkursów i festiwali występy grupy wokalnej można zobaczyć na dorocznych gminnych festynach oraz na imprezach plenerowych, a także na arenie międzynarodowej „Podegrodzcy Chłopcy" są laureatami wielu prestiżowych konkursów m.in.: I miejsce- Sabałowe Bajania", „Złoty Słowik" - „Druzbacka", I miejsce - Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, I miejsce - Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych „Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej.

W dorobku grupy jest też I miejsce na Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi" oraz I miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Kapel Ludowych w Dębicy. Grupa ta jest rozpoznawana w naszym regionie i poza nim.

Ciekawy repertuar i piękny śpiew zwykle docenia publiczność jak i jury festiwalowe. Zespół Podegrodzcy Chłopcy” daje coraz więcej koncertów i cieszy się nie tylko lokalną sławą.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu