Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/12/2016 - 15:00

Wielkie pakowanie czas zacząć. Szaleni emeryci w akcji

Kilkaset paczek w ramach akcji „Serce-Sercu” przygotowali dzisiaj (19 grudnia) członkowie Klubu Szalonych Emerytów. - Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy jakoś pomóc potrzebującym - mówili nam podczas pracy.

Członkowie Klubu Szalonych Emerytów, działającego w ramach Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział BESKID w Nowym Sączu, chętnie włączają się w akcje Fundacji Sądeckiej.

- Byliśmy w Starym Sączu podczas Zjazdu Sądeczan, a teraz pakujemy żywność w ramach akcji Serce-Sercu – mówią.

Nasz magazyn, zlokalizowany w pomieszczeniach budynku Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu, pełen jest zebranych podczas akcji „Serce-Sercu” produktów żywnościowych. To właśnie z nich szaleni emeryci przygotowują paczki, które trafią do potrzebujących rodzin z Sądecczyzny.

- Wkładamy do nich mąkę, cukier, owoce, makaron, jakiś tłuszcz, konserwy. Ponad to są kawa, herbata, kakao, a nawet słodycze. Każda taka paczka waży grubo ponad dziesięć kilogramów – opowiadają nam członkowie Klubu.

Emeryci uwijają się ponieważ produktów jest bardzo dużo, a czasu do przygotowania paczek coraz mniej. Przed świętami muszą one bowiem trafić do potrzebujących rodzin z naszego regionu.

(KB)

Fot. KB

Pakowanie paczek - emeryci


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)