Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
09/01/2018 - 17:35

Uczniowie ze starosądeckiego ogólniaka wzięli udział w akcji Serce-Sercu

W akcję charytatywną Serce-Sercu, organizowaną po raz dwudziesty drugi przez Fundację Sądecką, włączyła się rekordowa liczba wolontariuszy. Nie mogło zabraknąć także uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Wolontariusze już kolejny raz włączyli się w zbiórkę żywności dla najuboższych, pełniąc dyżury przy koszach w Carrefourze i Biedronce w Nowym Sączu. Klienci, którzy przychodzili do tych sklepów na zakupy, otrzymywali ulotki, na których były niezbędne informacje o akcji Serce – Sercu. Sądeczanie mieli serca otwarte dla potrzebujących, dlatego często po zrobionych zakupach, podchodzili do wolontariuszy i wrzucali produkty spożywcze do wózka.

Zobacz także: Byłeś wolontariuszem akcji Serce-Sercu? Znajdź się na zdjęciach

Wolontariusze bardzo cieszyli się, gdy z każdą godziną ich kosze wypełniały się po brzegi. Udało im się zebrać sporą ilość żywności.

- Młodzież bardzo chętnie włącza się w akcję Serce – Sercu, o czym świadczy duża liczba uczniów z naszego liceum, która wzięła w niej udział.  Spośród 60 wolontariuszy, działających w naszym klubie, aż 29 uczestniczyło w tej akcji – opowiada z uśmiechem Teresa Szewczyk ze starosądeckiego ogólniaka.

Akcja charytatywna Serce – Sercu uczy młodych wrażliwości na potrzeby innych ludzi, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dzięki tej akcji młodzież dostrzega, że są ludzie, którzy mają takie same potrzeby jak my, ale niewielkie możliwości, żeby je zrealizować. Podjęte przez wolontariuszy działania uczą odpowiedzialności, a także wzbudzają poczucie ich własnej wartości, o czym świadczy wypowiedź jednej z uczestniczek akcji: „Pomaganie ma ogromny sens. Daje dużo radości i spełnienia. A ja pomagam, bo lubię!”

Zobacz także: Akcja Serce-Sercu znów wspólnym sukcesem! Serdecznie dziękujemy, do zobaczenia za rok!


RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)