Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
20/12/2023 - 22:00

Serce-Sercu w Starym Sączu: dzięki akcji wspierają rodziny potrzebujące z najbliższego otoczenia

Wolontariusze z ZSP im. ks. J. Tischnera po raz kolejny biorą udział w akcji Serce-Sercu. Dzięki takim działaniom wspierają rodziny potrzebujące z najbliższego otoczenia. Pomoc "na własnym podwórku" przynosi dużo radości.

W ramach pomocy społecznej przed świętami Bożego Narodzenia, Fundacja Sądecka od 1995 roku organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych. Do akcji znanej pod nazwą "Serce-Sercu" włączają się szkoły i sklepy spożywcze. 

Wśród tegorocznych wolontariuszy znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. J. Tischnera w Starym Sączu. Młodzi ludzie z tej szkoły po raz kolejny biorą udział w akcji. 

- Miło nam bardzo, że akcja została przywrócona po krótkiej przerwie. - mówi Dominika Olech, koordynatorka akcji "Serce-Sercu" w ZSP im. ks. J. Tischnera w Starym Sączu. 

- Dzięki takim działaniom możemy wesprzeć rodziny potrzebujące z najbliższego otoczenia. Pomoc "na własnym podwórku"  przynosi dużo radości, kiedy widzimy uśmiech i wdzięczność na twarzach obdarowanych. 

W tym roku w akcji Serce-Sercu bierze udział 24 młodych ludzi, uczniów ZSP im. ks. J. Tischnera. Młodzież bardzo chętnie włączyła się w zbiórkę żywności. 

- Wolontariusze witają kupujących uśmiechem i zapraszają do przyłączenia się do zbiórki w sklepie na ulicy Piłsudskiego oraz w pobliżu ronda. - dodaje koordynatorka akcji. 

- Spotykają się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów sklepu Biedronka. 

W koszach z czerwonymi serduszkami znalazły się artykuły spożywcze m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze i inne. (MK), fot. ZSP im. ks. J. Tischnera Stary Sącz. 

Dziękujemy za przesłanie błędu