Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
09/12/2014 - 13:44

Łososina Dolna: Uczniowie wsparli akcję „Serce-Sercu”

W gminie Łososina Dolna przedświąteczna zbiórka żywności prowadzona w ramach akcji „Serce-Sercu” pomału dobiega końca. – Udało się zebrać naprawdę dużo produktów – cieszy się Zbigniew Rusnak, dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.
Uczniowie gimnazjum w Łososinie Dolnej nie pierwszy raz biorą udział w akcji „Serce-Sercu”, ale w tym roku udało się im zebrać naprawdę dużo produktów. Od piątku do niedzieli ( 5 - 7 grudnia) dyżurowali przy koszach oznaczonych dwoma serduszkami w sklepie Biedronka, znajdującym się w ich miejscowości. Opiekę nad wolontariuszami, których w tym roku było 14, sprawowała jedna z nauczycielek - Lucyna Stach.

- Naszych uczniów nie trzeba namawiać do udziału w takich akcjach. Sami przychodzą, angażują się. I nie ma dla nich znaczenia, że muszą poświęcić popołudnie, czy wolny dzień jak sobota i niedziela – dodaje Zbigniew Rusnak.

Zebrane produkty już trafiły do magazynu w Nowym Sączu. Tutaj zostaną z nich sporządzone bogate paczki żywnościowe, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do ubogich rodzin z Sądecczyzny. Są wśród nich także mieszkańcy Łososiny Dolnej i uczniowie miejscowego Zespołu Szkół.
***
Dzisiaj i jutro (9-10 grudnia) akcja „Serce-Sercu” jest prowadzona w dwóch sklepach PSS Społem w Nowym Sączu – ul. Kolejowa i ul. Staszica. Przy koszach, jak zawsze dyżurują uczniowie z zaprzyjaźnionych z Fundacją Sądecką szkół. Wolontariusze informują wchodzących do sklepu o celu akcji i wręczają ulotki. Klienci po zrobieniu zakupów mogą podzielić się z najuboższymi zakupionymi artykułami spożywczymi. Te najbardziej pożądane to słodycze i owoce dla dzieciaków. Potrzebne są także artykuły takie jak mak, cukier, kawa, herbata, konserwy i makarony.

(KB)
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach