Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
23/12/2016 - 12:55

DZIĘKUJEMY! Dzięki Wam pomogliśmy ubogim rodzinom! [Zdjęcia]

22 dni zbiórki żywności w 78 sklepach na Sądecczyźnie, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej przyniosło wspaniałe rezultaty. Przed świętami udało nam się pomóc 1250 rodzinom. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję "Serce-Sercu": wspaniałym mieszkańcom Sądecczyzny, firmom i osobom, które zaangażowały się w pomoc oraz naszym cudownym wolontariuszom, którzy nie żałowali swego czasu.

Do przedświątecznej akcji „Serce-Sercu”, mimo że prowadzona jest ona od ponad 20 lat, zawsze przystępujemy z pewną dozą niepewności. Czy i tym razem uda nam się pomóc tym wszystkim, którzy na nas liczą? Czy znajdziemy odpowiednią liczbę wolontariuszy?  Czy Sądeczanie okażą się hojni i podzielą się zakupami? Te obawy na szczęście bardzo szybko minęły, a życzliwość osób zaangażowanych w akcję i wolontariuszy, przerosła nasze oczekiwania.

Akcja rozpoczęła się 1 grudnia i trwała 22 dni.  W tym czasie w 78 sklepach w Nowym Sączu, gminach Sądecczyzny, w Gorlicach i Limanowej można było spotkać wolontariuszy, którzy zachęcali do podzielania się zakupami z potrzebującymi.

Poza uczniami, których do wzięcia udziału w akcji, wcale nie trzeba było namawiać, przy naszych koszach stanęli także prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, posłanka Elżbieta Borowska, członkowie kapeli „Ciupaga” z Łącka oraz Wacław „Kordian” Cieślik.

Zebrane podczas akcji „Serce-Sercu” produkty żywnościowe trafiały do magazynu zlokalizowanego w pomieszczeniach budynku Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu. Tutaj – 19 i 20 grudnia odbywało się wielkie pakowanie. Paczki przygotowywali członkowie Klubu Szalonych Emerytów, działającego w ramach Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział BESKID w Nowym Sączu

Paczki trafiły do potrzebujących rodzin z naszego regionu przed Wigilią. W ten sposób na całej Sądecczyźnie, w Limanowej i Gorlicach udało się pomóc 1250 rodzinom. Za Wasze wielkie serca  -Dziękujemy!

 (KB)

Serce Sercu fot. Przemek
Dziękujemy za przesłanie błędu