Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
06/12/2019 - 17:15

Uczniowie "Gastronoma" mają wielkie serca. Kolejny raz pomagają potrzebującym

Po raz kolejny w akcję charytatywną Serce-Sercu włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu. Od samego rana do wieczora stoją w sklepach i zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce żywności, która zostanie przekazana potrzebującym.

Odwiedziliśmy sklep Społem przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. Spotkaliśmy tam wolontariuszy z sądeckiego "Gastronoma", którzy od samego rana stoją przy wózku oznakowanym logiem akcji Serce-Sercu i zachęcają sądeczan do dzielenia się żywnością z ubogimi.

- W akcji Serce-Sercu bierzemy udział już po raz trzeci. Robimy to ponieważ lubimy pomagać potrzebującym – mówią z uśmiechem na twarzy uczennice sądeckiego „Gastronoma”.  

Zobacz też Ruszyła akcja Serce-Sercu. Zobacz, gdzie spotkasz naszych wolontariuszy

Wolontariuszki stoją przy drzwiach wejściowych do sklepu i rozdają wszystkim ulotki promujące akcję Serce-Sercu.

- Ludzie, którzy przychodzą do sklepu na zakupy, wrzucają do wózka przy którym stoimy różne produkty spożywcze takie jak na przykład mąka, cukier, makaron. Wybierają taką żywność, która się szybko nie zepsuje – wyjaśniają nasze wolontariuszki.

Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zebrać jeszcze więcej produktów niż w ubiegłym roku, a co za tym idzie, pomożemy jeszcze większej liczbie osób.

RG [email protected], film KSDziękujemy za przesłanie błędu