Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
25/09/2020 - 15:10

Resort zdrowia zapowiada nowe obostrzenia. Będzie zakaz zgromadzeń?

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia zapowiada nowe obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych. Zmiany będą dotyczyć możliwości spotkań.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Czytaj również: Złamiesz rękę, jesteś podejrzany o COVID. Cała prawda o szpitalnych ankietach

Piątkowe statystyki zakażeń koronawirusem to rekord Polski - 1578 kolejnych osób zakażonych COVID-19. Jak informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Adrusiewicz, taka dzienna liczba może jeszcze wzrastać, ponieważ dorośli wrócili do pracy, a dzieci do szkół. Zdaniem rzecznika, ogniska koronawirusa są małe, lecz rozproszone.

Resort zdrowia przygotowuje się jednak na dalszą walkę z wirusem i zapowiada nowe obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich. Zmiany mają być wprowadzone w strefach czerwonych i żółtych.

Czy Ministerstwo Zdrowia wprowadzi w tych strefach zakaz zgromadzeń, tak jak miało to miejsce na początku pandemii? Rzecznik nie podaje szczegółów, a o nowych obostrzeniach minister zdrowia, Adam Niedzielski, ma poinformować na konferencji w przyszłym tygodniu.

Wprowadzenie kolejnych zakazów oznaczałoby spore kłopoty dla mieszkańców Limanowej. Według najnowszej mapy stref zagrożonych koronawirusem, od soboty, 26 września, powiat limanowski, nowotarski oraz tatrzański zostaną włączone do strefy żółtej.

Zobacz najnowszy raport koronawirusa z naszego regionu: COVID-19 nie odpuszcza na Sądecczyźnie. Dane z regionu i gmin

W strefach żółtych na weselach i innych imprezach rodzinnych pojawić się może tylko 100 osób. Ograniczona jest również liczba osób uczestników w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. W strefie czerwonej liczba weselników jest ograniczona do 50 osób, a wszystkie imprezy masowe zostały odwołane. Maseczki trzeba nosić wszędzie poza domem. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy Nowego Sącza, ponieważ miasto przez miesiąc było objęte największymi obostrzeniami. Aktualnie, Nowy Sącz oraz powiat nowosądecki znajdują się w strefie zielonej. (PS)Dziękujemy za przesłanie błędu