Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
14/03/2020 - 14:10

NZOZ "Jedynka" nominowana w plebiscycie medycznym. Pacjenci ich uwielbiają!

NZOZ "Jedynka" walczy o tytuł najbardziej przyjaznego pacjentowi ośrodka zdrowia. Do plebiscytu medycznego, organizowanego przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika "Sądeczanin", została zgłoszona przez pacjentów. Głosować na "Jedynkę" można do 15 kwietnia br.

NZOS ”Jedynka” to przychodnia zlokalizowana na rogu ul. Kościuszki i Matejki, tuż obok budynku MCK ”Sokół”, za dawną strażą pożarną. Początkowo placówka miała swoją siedzibę przy ul. Kazimierza Wielkiego.

- NZOZ ”Jedynka” istnieje od przeszło 30 lat. W tym czasie wiele się zmieniło, między innymi lekarze – mówi lek. med. Andrzej Fugiel. - W przychodni funkcjonują dwie poradnie specjalistyczne: nefrologiczna i nadciśnieniowa. Oprócz tego od ponad 30 lat wykonuję badania ultrasonograficzne o pełnym zakresie.

W przychodni mieści się również gabinet do rehabilitacji i fizjoterapii. Pielęgniarki środowiskowo-rodzinne służą pacjentom przy zabiegach pielęgnacyjnych, wykonują zastrzyki i zmieniają opatrunki.

- ”Jedynka” to stosunkowo niewielka przychodnia, która liczy kilka tysięcy pacjentów. Tym, co wyróżnia nas na tle innych placówek, jest to, że u nas się nie czeka. Wypracowaliśmy system, dzięki któremu pacjenci nie muszą stać w kolejkach od samego rana – wszystko odbywa się na bieżąco. To chyba sprawia, że pacjenci są zadowoleni z naszych usług, a oferta przychodni im odpowiada – dodaje dr Fugiel.

Relacja lekarza z pacjentem należy do dosyć specyficznych. Z jednej strony zawód lekarza jest zawodem zaufania społecznego, z drugiej obwarowany jest całą siecią stereotypów i fałszywych przekonań. Specjaliści ”Jedynki” bardzo cenią sobie relacje z pacjentami. To sprawia, że ich przychodnia jest prawdziwie rodzinna.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszą przychodnię Sądecczyzny! Na przychodnię "Jedynka" można głosować do 15 kwietnia wypełniając formularz lub kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

[email protected] Dziękujemy za przesłanie błędu