Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
21/03/2020 - 14:20

Maria Michalik: radość w oczach dziecka to dla mnie zastrzyk energii

Maria Michalik jest pielęgniarką. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia. Posiada specjalizację z dziedziny pielęgniarstwa pediatrycznego. Od ponad trzydziestu lat pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, gdzie z wielką empatią opiekuje się pacjentami.

Maria Michalik swoją pracę zawodową rozpoczęła w Oddziale Internistyczno - Kardiologicznym, gdzie pracowała 22 lata.

- Praca w tym oddziale pozwoliła mi zdobyć duże doświadczenie zawodowe i zrozumieć, że pielęgniarstwo to piękny zawód, w którym istotne jest powołanie. Specjalizacja z pielęgniarstwa pediatrycznego nie była przypadkiem, lecz przemyślaną decyzją, ponieważ bardzo lubię pracę z dziećmi – wyjaśnia.

Od 11 lat pracuje na Oddziale Pediatrycznym jako pielęgniarka oddziałowa. Jak sama przyznaje, codzienna praca z chorymi dziećmi nie jest łatwa, ale daje niesamowitą satysfakcję.

- Radość w oczach zdrowiejącego dziecka, to zastrzyk energii i źródło zadowolenia dla mnie i całego zespołu, z którym współpracuję – podkreśla.

Mali pacjenci oraz ich rodzice docenili sumienną pracę Marii Michalik i zgłosili ją do naszego plebiscytu w kategorii „Sądecka Pielęgniarka”.

- Udział w plebiscycie jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Bardzo dziękuję najmłodszym pacjentom oraz ich opiekunom za zgłoszenie mnie do plebiscytu. To jest dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – dodaje.

Oddaj głos na Marię Michalik w plebiscycie na najlepszą sądecką pielęgniarkę! Głosować można do 15 kwietnia br., wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu