Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
30/03/2020 - 13:55

Halina Ciszkowska zanim została lekarzem chciała być…kowalem

Lek. med. Halina Ciszkowska jest specjalistą medycyny rodzinnej, współwłaścicielką NZOZ „Gródmed” w Gródku n/Dunajcem.

To ją do V Plebiscytu Medycznego na najlepszego sądeckiego lekarza organizowanego przez portal Sądeczanin.info zgłosili wdzięczni pacjenci, a nasi czytelnicy. Znalazła się ona w gronie dwunastu lekarzy pretendujących do tego tytułu.

Halina Ciszkowska jest doświadczonym lekarzem. W tym zawodzie pracuje już 42 lata, a w obecnym Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gródku n/Dunajcem - od czterdziestu lat.

- Leczę już trzecie pokolenie mieszkańców gminy Gródek n/Dunajcem – mówi lek. med. Halina Ciszkowska.

Pani doktor jest rodowitą Ślązaczką. Pytana, czy zawsze chciała być lekarzem odpowiedziała, że takie pragnienie miała od drugiej klasy szkoły podstawowej. A wcześniej chciała być ….kowalem.

- Pewnie ktoś zapyta – dlaczego kowalem? – dodaje Halina Ciszkowska. – Moja mama była nauczycielką i zabierała swoje klasy do rzemieślników, aby poznali różne zawody. Zabierała także i mnie. Pamiętam, że jednym z zawodów, jaki poznaliśmy był zawód kowala. Po takiej wizycie u kowala zapragnęłam nim zostać. W dzieciństwie mieszkałam w Katowicach i wtedy funkcjonowały tam zakłady kowalskie. Tak mi się ta praca spodobała, że przy trzy, albo cztery lata chciałam być koniecznie kowalem. Kiedy zaczęłam dorastać plany się zmieniły. Wybrałam zawód lekarza i był to doskonały wybór.

Halina Ciszkowska studiowała w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

- Po 42 latach pracy uważam, że jest to fascynujący zawód – twierdzi nasza rozmówczyni. – Chociaż jestem już na emeryturze od sześciu lat, to pracuję dalej. Powiem nawet, że pracuje jeszcze więcej. Mam świetny zespół – wspaniałe pielęgniarki, doskonałą wspólniczkę oraz młodą lekarkę, która będzie się specjalizowała w medycynie rodzinnej.

Halina Ciszkowska przyznaje, że lekarzem jest się do końca życia. Jest to zawód, w którym ciągle trzeba pogłębiać swoją wiedzę i szkolić się, jak również szkolić swój personel.

Czym dla niej jest nominacja w plebiscycie medycznym Sądeczanina?

- Cieszę się, że ktoś docenił mnie jako lekarza – dodaje pani doktor. – Dziękuję za zgłoszenie do plebiscytu i oddane głosy.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszego sadeckiego lekarza! Na Halinę Ciszkowską można głosować do 15 kwietnia wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika ”Sądeczanin.

[email protected], fot. IM.







Dziękujemy za przesłanie błędu