Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
24/03/2020 - 13:30

Ewa Syga: bliskie mojemu sercu są problemy małych pacjentów

Ewa Syga jest pielęgniarką. W zawodzie nieprzerwanie pracuje od 1983 roku. Wdzięczni pacjenci zgłosili ją do naszego plebiscytu w podziękowaniu za troskliwą opiekę.

- Nominacja do tytułu "Sądeckiej Pielęgniarki" jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Jestem zaskoczona i wdzięczna, że doceniono serce i trud wkładany przez pielęgniarki w codzienne wykonywanie obowiązków – mówi Ewa Syga.

Jak sama podkreśla, obok zasadniczego leczenia prowadzonego przez lekarzy, opieka i zabiegi pielęgniarskie stanowią jeden z głównych zadań w procesie leczenia pacjenta.

Ewa Syga, która jest nominowana w naszym plebiscycie, w 1983 roku ukończyła Liceum Medyczne w Nowym Sączu. Od tego czasu jest związana nieprzerwanie z tym zawodem. Do dnia dzisiejszego pracuje w oddziale dziecięcym.

- Bliskie sercu są mi problemy z jakimi borykają się nasi najmłodsi pacjenci, często zagubieni i niewiedzący, co wokół nich się dzieje. Pielęgniarka często zastąpi ciocię, kiedy rodziców na jakiś czas nie ma w pobliżu, wytłumaczy, uspokoi, pocieszy i opowie bajkę do snu – wyjaśnia.  

Z perspektywy czasu nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie niż pielęgniarka. Pragnę serdecznie podziękować za wszystkie oddane głosy na moją kandydaturę – dodaje.

Oddaj głos na Ewę Sygę w plebiscycie na najlepszą sądecką pielęgniarkę! Głosować można do 15 kwietnia br., wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu