Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/05/2024 - 17:00

Andrzej Lis: nie bądźmy obojętni na pojawiające się apele. To bardzo ważne

Podczas XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan, które odbywało się w poniedziałek nie brakowało ciekawych rozmów. Andrzej Lis apelował o oddawanie krwi. To niezwykle ważne, zwłaszcza w zbliżającym się okresie.

Na XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan działo się bardzo dużo. Goście zgromadzili się w budynku Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu. Mieliśmy panele, bezpłatne badania oraz kończącą wszystko galę.

Bardzo ciekawą rozmowę przeprowadziła Ewa Stachura - dziennikarka portalu Sądeczanin.info z Andrzejem Lisem - rekordzistą w ilości oddanej krwi oraz byłym “Sądeczaninem Roku”.

Czy warto oddawać krew - pytała Ewa Stachura. - To tak jakby zapytać czy warto oddychać - stwierdził Andrzej Lis. - Zawsze powtarzam, że każdy choć raz powinien to zrobić. Po pierwsze dzięki temu wykonujemy bezpłatne badania. Po drugie, ilość oddanej krwi - 450 ml to uratowanie trzech żyć. Warto poświęcić tę godzinę - dodawał.

Andrzej Lis zachęcał, aby książeczkę honorowego dawcy krwi zabierać ze sobą również podczas wyjazdów na wakacje. Oddać krew można bowiem praktycznie w każdym miejscu w Polsce. W najbliższych miesiącach będzie to bardzo ważne. 

- Lipiec czy sierpień to najgorętsze terminy. Krwiodawcy jadą wówczas na urlopy, mamy na drogach również więcej wypadków, a krwi jest coraz mniej. Nie bądźmy obojętni na apele. Ja przez 50 lat robiłem to z myślą, że dziś pomagam innym, a jutro ktoś inny pomoże mnie. Zachęcajmy do tego wszystkich, bo jest to piękne - powiedział Andrzej Lis. ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu