Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/05/2024 - 19:05

Znamy tegorocznych laureatów VIII Plebiscytu Medycznego! Uroczysta Gala w Akademii Nauk Stosowanych w Nowy Sączu

Ale to była chwila, ale to były emocje! Po południu sięgnęły zenitu w siedzibie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu podczas uroczystej Gali VIII Plebiscytu Medycznego. W jej trakcie poznaliśmy laureatów plebiscytu. W tym roku najlepszym „Sądeckim Lekarzem/Lekarką” została Anna Wieczorek-Szostak, lekarz medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego „Medikor” w Nowym Sączu. Tytuł „Sądecka Pielęgniarka/Położna” otrzymała Dorota Strączek-Gomulec, plebiscytową kategorię „Sądecka Przychodnia Przyjazna Pacjentowi” wygrało Centrum Medyczne Batorego Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

Gala VIII Plebiscytu Medycznego wieńczyła nie tylko sam plebiscyt, ale także tegoroczne XI Seminarium o Zdrowiu, które dzisiaj odbywało się w gościnnych progach Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Plebiscyt to bardzo prestiżowe wydarzenie. Do niego czytelnicy „Sądeczanina” zgłaszają kandydatów. Przypomnijmy, że odbywa się on w trzech kategoriach: „Sądecki Lekarz/Sądecka Lekarka”, „Sądecka Pielęgniarka/Położna” i „Sądecka Przychodnia Zdrowia Przyjazna Pacjentowi”.

Jest to plebiscyt, który cieszy się ogromnym prestiżem wśród mieszkańców Nowego Sącza i regionu. Za nami już ósma jego edycja.  

Dzisiaj, na zakończenie XI Seminarium o Zdrowiu poznaliśmy najlepszego „Sądeckiego Lekarza/Lekarkę”, najlepszą „Sądecką Pielęgniarkę/Położną” oraz „„Sądecką Przychodnię Zdrowia Przyjazną Pacjentowi”. To była wyjątkowa chwila. Czytelnicy „Sądeczanina” wybrali w głosowaniu tegorocznych zwycięzców i osoby oraz placówki medyczne, które uplasowały się tuż za zwycięzcami.

Przypomnijmy, że głosowanie odbywało się w dniach od 29 kwietnia do 16 maja 2024 roku do godziny 23:59. Nad prawidłowością głosowania, poprzez smsy i formularze elektroniczne, które były dostępne na portalu Sądeczanin.info czuwała plebiscytowa komisja pod przewodnictwem Jerzego Bochyńskiego, wiceprezesa Zarządu Fundacji Sądeckiej.

Kto zwyciężył w VIII Plebiscycie Medycznym poznaliśmy podczas uroczystej plebiscytowej Gali. Emocje były bardzo duże.

Do tytułu „Sądecki Lekarz/Lekarka” w tym roku pretendowało 16 osób, do tytułu „Przychodnia Zdrowia Przyjazna Pacjentowi” pretendowało 9 placówek, natomiast do tytułu „Sądecka Pielęgniarka / Położna” pretendowało 8 osób.

Każdy kto został w tym roku zgłoszony do VIII Plebiscytu Medycznego otrzymał dzisiaj pamiątkowy dyplom, a tegoroczni laureaci w poszczególnych kategoriach oprócz pamiątkowego dyplomu odbierali także pamiątkową statuetkę i symboliczne czeki pieniężne na kampanię promocyjną w portalu „Sądeczanin.info” i miesięczniku „Sądeczanin”. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali również przepiękne kwiaty.

Dyplomy i nagrody uhonorowanym wręczali: Małgorzata Borczyk, dyrektor wykonawczy Fundacji Sądeckiej oraz Jerzy Bochyński, wiceprezes Zarządu Fundacji Sądeckiej.

Oto tegoroczni zwycięzcy VIII Plebiscytu Medycznego


Kategoria „Sądecki Lekarz/Lekarka”

W tym roku zwyciężyła Anna Wieczorek-Szostak, lekarz medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego „Medikor” w Nowym Sączu. Otrzymała tytuł „Sądecka Lekarka 2024”

II miejsce zdobyła lek. med. Anna Nieć, specjalista medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych z przychodni „Antidotum”

III miejsce zdobyła lek. med. Magdalenie Mazur, specjalista chorób wewnętrznych, nefrolog z NZOZ Praxis w Nowym Sączu

Kategoria „Sądecka Pielęgniarka/Położna”

Tytuł „Sądecka Pielęgniarka/Położna” otrzymała Dorota Strączek-Gomulec 

II miejsce przypadło Teresie Piszczek

III miejsce przypadło Annie Mróz-Bawołek

Kategoria „Sądecka Przychodnia Przyjazna Pacjentowi”

W tym roku ten tytuł przypadł Centrum Medycznemu Batorego Sp. z o.o. przy ul. Batorego 77 w Nowym Sączu

II miejsce zdobył Szpital Położniczo-Ginekologiczny MEDIKOR przy ul. Rzemieślniczej 5 w Nowym Sączu

III miejsce przypadło Centrum Medycznemu MEDIKOR przy ul. Jana Długosza 45 w nowym Sączu.

Zwycięzcy tegorocznego plebiscytu nie kryli radości i zaskoczenia. Mówili jednym głosem, że jest to duży bagaż zaufania, którym obdarzyli ich czytelnicy „Sądeczanina” – pacjenci.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.







Dziękujemy za przesłanie błędu