Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
30/03/2020 - 11:05

Urszula Dynda: uciążliwości rekompensuje mi zadowolenie pacjentów

Urszula Dynda jest nominowana w V Plebiscycie Medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”, w kategorii Sądecka Pielęgniarka. Twierdzi, że zawód pielęgniarki wymaga wielu poświęceń. Jest jednak coś, co rekompensuje wszystkie uciążliwości...

Urszula Dynda na co dzień pracuje na pełnym etacie jako pielęgniarka oddziałowa. Pełni również funkcję pielęgniarki epidemiologicznej w Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu (Intercard).

- Tytuł pielęgniarki uzyskałam w 1989 roku. Ukończyłam Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu, natomiast studia drugiego stopnia podjęłam na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, specjalność – edukator zdrowia. Zawód pielęgniarki wykonuję już ponad 30 lat – mówi Urszula Dynda.

- Pierwszym doświadczeniem w zawodzie była praca w Polsko-Amerykańskim Instytucie Pediatrii w Krakowie, następnie pracowałam w pierwszej uzdrowiskowej Stacji Dializ w Wysowej. Ze spółką Intercard jestem związana od 2006 roku – dodaje.

- Większość koleżanek i kolegów na pewno zgodzi się ze mną, że praca pielęgniarki jest trudną pracą. Wymaga bowiem wielu poświęceń, ustawicznego dokształcania oraz podnoszenia kwalifikacji. Jest jednak coś, co rekompensuje powyższe uciążliwości – zadowolenie pacjentów, które daje ogromną satysfakcję na co dzień oraz mobilizuje do dalszej pracy.

- Nominacja jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Niezależnie od wyniku traktuję ją jako wyróżnienie i nagrodę, za wykonywaną pracę.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszą pielęgniarkę Sądecczyzny! Na Urszulę Dyndę można głosować do 15 kwietnia wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika ”Sądeczanin”.

[email protected], fot. archiwum prywatne kandydatkiDziękujemy za przesłanie błędu