Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
29/03/2020 - 07:05

Pielęgniarka Emilia Górska: jeśli miałabym cofnąć czas, niczego bym nie zmieniła

Emilia Górska jest nominowana w V Plebiscycie Medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”, w kategorii Sądecka Pielęgniarka. To, co wydarzyło się w jej życiu zawodowym, jest spełnieniem dziecięcych marzeń.

Emilia Górska na co dzień pracuje w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ”Praxis” w Nowym Sączu. – Przekroczyłam magiczną czterdziestkę w zawodzie pielęgniarki, bo swoją pracę rozpoczęłam w sierpniu 1979 roku – mówi Emilia Górska. – Zawód pielęgniarki to bardzo odpowiedzialna praca. Długoletnie zaangażowanie, uczciwość i dbałość o rzetelne wykonywanie obowiązków pozwoliły mi zbudować wiele trwałych i trwających od lat relacji z moimi pacjentami oraz niejednokrotnie z ich całymi rodzinami – dodaje.

- To, co wydarzyło się w moim życiu zawodowym, było moim marzeniem od dziecka. Jeśli miałabym cofnąć czas, niczego bym nie zmieniła. Jestem dumna, że wykonuję zawód pielęgniarki, a wsparcie moich pacjentów i wszystkie dobre słowa, jakimi mnie codziennie obdarzają, dodają mi lat do życia!

Dowiedzieliśmy się, że spokój i opanowanie to dominujące cechy charakteru Emilii Górskiej. – Stres związany z moim zawodem odreagowuję podtrzymywaniem tradycji, która już powoli zanika. Przygotowuję ”Bramy do Szczęśliwego Pożycia Małżeńskiego”, ale to już inna opowieść…

- Nominacja do tytułu Sądeckiej Pielęgniarki jest dla mnie bardzo ważnym wyróżnieniem i nagrodą za wieloletnią pracę. Bo cóż może być najważniejsze w życiu, jak nie drugi człowiek? Nie tylko tytuł, ale sama nominacja w plebiscycie jest dla mnie szczególną nagrodą. Nie statuetka jest najcenniejsza, lecz moi drodzy pacjenci i przyjaciele! Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie – dodaje pielęgniarka.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszą pielęgniarkę Sądecczyzny! Na Emilię Górską można głosować do 15 kwietnia wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika ”Sądeczanin”.

[email protected], fot. archiwum prywatne Emilii GórskiejDziękujemy za przesłanie błędu