Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
03/04/2020 - 07:05

Małgorzata Bocheńska: dzięki pracy pielęgniarki wiele w życiu przewartościowałam

Małgorzata Bocheńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Stomijnych, znalazła się wśród dwunastu kandydatek nominowanych w plebiscycie medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”, w kategorii Sądecka Pielęgniarka. Jak zaczęła się jej przygoda z pielęgniarstwem?

- Wybór zawodu pielęgniarki był kwestią przypadku. To był szczęśliwy traf. Skończyłam liceum medyczne w Nowym Sączu i podjęłam pracę na oddziale noworodków. Trafiłam na wspaniałych lekarzy i pielęgniarki. Te osoby kształtowały mnie zawodowo – mówi Małgorzata Bocheńska.

- Zaproponowano mi funkcję pielęgniarki oddziałowej na oddziale chirurgii ogólnej. Poczułam się wyróżniona, jednak potraktowałam to jako wyzwanie i ogromną odpowiedzialność. Podobna propozycja padła, kiedy w mieście powstawał oddział onkologiczny. Od innych kandydatek Małgorzatę Bocheńską odróżniało wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem.

- Pacjent onkologiczny to pacjent wyjątkowy, wymagający szczególnego traktowania. Dzięki pracy na oddziale wiele w życiu przewartościowałam. Spotkałam się z cierpieniem rodzin, nauczyłam się cierpliwości i wrażliwości – dodaje pielęgniarka.

- Chociaż jestem już na emeryturze, nie zakończyłam działalności. Obecnie pracuję z pacjentami ze stomią. Dla wielu to temat tabu, a w tej dziedzinie przede wszystkim potrzeba edukacji i zwiększania świadomości pacjentów.

- Jestem prezesem Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Stomijnych. Swoich podopiecznych edukuję w salonie medycznym Life Plus przy ul. Długosza w Nowym Sączu. Dziękuję pacjentom, którzy zgłosili mnie do plebiscytu. Nominację traktuję jako wyróżnienie i docenienie ponad 40-letniej pracy.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszą pielęgniarkę Sądecczyzny! Na Małgorzatę Bocheńską można głosować do 15 kwietnia, wypełniając formularz lub kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika ”Sądeczanin”.

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu