Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
24/04/2020 - 16:25

Lek. med. Halina Ciszkowska opowiada o podwójnej wygranej w plebiscycie

Emocje jeszcze nie opadły. Trudno się dziwić, bo sukces w tym roku jest podwójny. Lek. med. Halina Ciszkowska zdobyła tytuł Sądeckiego Lekarza. Jej przychodnia NZOZ "GRÓDMED" w Gródku nad Dunajcem wygrała w kategorii Sądecka Przychodnia Przyjazna Pacjentowi! Jak ona to robi? Posłuchajcie naszej rozmowy!

- Nie spodziewałam się takiego sukcesu. Ba, nie sądziłam nawet, że ktokolwiek zgłosi nas do plebiscytu – mówi lek. med. Halina Ciszkowska, która na co dzień pracuje w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ”GRÓDMED” w Gródku nad Dunajcem. - Byłam w szoku. To dla nas ogromny sukces, chociaż według mnie byli godniejsi i lepsi. Jestem wdzięczna i szczęśliwa.

Czy po wygranej w plebiscycie coś się zmieni? - Ogromnym marzeniem, nie tylko moim, ale także mojej wspólniczki, jest rozbudowa przychodni. Obecnie pracujemy na 100 m2. Byłoby cudownie, gdyby udało się poszerzyć budynek i dobudować jeszcze jeden gabinet – tak, aby każdy lekarz miał swój – dodaje lekarka.

Zobacz także: Kto wygrał? Oto wyniki V Plebiscytu Medycznego. Poznajcie zwycięzców!

Misją przychodni jest ciągłe doskonalenie jakości świadczeń medycznych w zakresie POZ oraz tworzenie jak najlepszych warunków dla zapewnienia rozwoju i sukcesu placówki. Głównym celem jest spełnianie wymagań, potrzeb oraz oczekiwań pacjentów. - W przychodniach takich jak nasza robimy wszystko, od pediatrii do psychiatrii – twierdzi lek. Halina Ciszkowska. – Trzeba orientować się w wielu rzeczach, stale podnosić kwalifikacje i szkolić swój personel. Być może właśnie ta wszechstronność zapewniła placówce zwycięstwo w kategorii Sądecka Przychodnia Przyjazna Pacjentowi.

Czytaj też: Halina Ciszkowska zanim została lekarzem chciała być... kowalem!

Warto wspomnieć, że 2. miejsce w V Plebiscycie Medycznym, w kategorii Sądecka Pielęgniarka, zdobyła Bożena Popiela, która dba o zdrowie pacjentów w NZOZ „GRÓDMED”. Jest pielęgniarką środowiskowo-rodzinną i od 40 lat współpracuje z panią doktor Haliną Ciszkowską. – To ona ukształtowała mnie pod względem zawodowym i jest dla mnie motywacją do dalszej pracy – mówiła Bożena Popiela w jednej z rozmów z „Sądeczaninem”. Dlaczego wybrała pielęgniarstwo? Jak sama podkreśla,  jest to zawód godności, pokory, poszanowania, troski i miłości do drugiego człowieka.

Lek. med. Halina Ciszkowska jest specjalistą medycyny rodzinnej, współwłaścicielką NZOZ „GRÓDMED” w Gródku nad Dunajcem. Znalazła się w gronie dwunastu lekarzy pretendujących do tytułu Sądeckiego Lekarza. W zawodzie pracuje już 42 lata. W jednym z wywiadów pani doktor przyznała, że lekarzem jest się do końca życia. 

- W żaden sposób nie zabiegaliśmy o głosy, jest to oddolna inicjatywa pacjentów. Jeszcze raz serdecznie wam wszystkim dziękuję!

[email protected], fot. Sądeczanin

Lek. med. Halina Ciszkowska opowiada o podwójnej wygranej w plebiscycie
Zdjęcia - Daniel Szlag


Dziękujemy za przesłanie błędu