Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
08/04/2020 - 08:50

Lek. Grażyna Kazana-Węglowska: tego nie nauczyła mnie żadna uczelnia medyczna

Grażyna Kazana-Węglowska znalazła się wśród dwunastu najlepszych sądeckich lekarzy, nominowanych w plebiscycie medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika "Sądeczanin". Jak sama twierdzi, wiedza medyczna nie wystarczy, aby stać się dobrym lekarzem. A nie wszystkiego uczą w szkołach...

Grażyna Kazana-Węglowska jest internistą, specjalistą medycyny ogólnej i rodzinnej oraz kierownikiem przychodni Antidotum, zlokalizowanej przy ul. Broniewskiego 3 w Nowym Saczu. – Wiedza medyczna nie wystarczy, aby stać się dobrym lekarzem – podkreśla pani doktor w jednej z rozmów z ”Sądeczaninem”. – Trzeba posiadać też inne specjalne umiejętności: być cierpliwym i mieć dobry kontakt z pacjentem.

Przede wszystkim jednak trzeba umieć słuchać, być wrażliwym na cierpienie chorych oraz służyć swoim czasem i poświęceniem. To cechy, których nie uczy żadna uczelnia medyczna – dodaje. – Nabywamy je podczas naszej pracy i chociaż wydają się banalne, tak naprawdę niebywale trudno je osiągnąć.

Grażyna Kazana-Węglowska zawód lekarza traktuje jak powołanie. Tysiące wdzięcznych pacjentów doceniają jej trud i poświęcenie. Między innymi dlatego po raz kolejny uznali, że powinna znaleźć się wśród dwunastu najlepszych lekarzy na Sądecczyźnie. W tym roku walczy o tytuł „Sądecki Lekarz”.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszego lekarza Sądecczyzny! Głosować można do 15 kwietnia wypełniając formularz lub kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika ”Sądeczanin”.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Grażyna Kazana-WęglowskaDziękujemy za przesłanie błędu