Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
27/03/2020 - 07:05

Aneta Lizoń: nigdy nie myślałam o zawodzie innym niż pielęgniarstwo

Aneta Lizoń jest nominowana w V Plebiscycie Medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”, w kategorii Sądecka Pielęgniarka. W swojej pracy bardzo ceni sobie kontakt z najmłodszymi pacjentami. Ma Twój głos?

Aneta Lizoń jest pielęgniarką do spraw szczepień i środowiskowo-rodzinną. Na co dzień pracuje w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ”Praxis” w Nowym Sączu i od przeszło 20 lat zajmuje się wykonywaniem szczepień.

- Nigdy nie myślałam o innym zawodzie niż pielęgniarstwo. Jest to moja pasja, cieszy mnie pomaganie innym – mówi Aneta Lizoń. – Cierpliwość, empatia, uśmiech i pokora to moim zdaniem najważniejsze cechy, bez których pielęgniarstwo nie mogłoby istnieć. W swojej pracy staram się zająć pacjentem w taki sposób, w jaki sama chciałabym zostać potraktowana, kiedy będę potrzebowała opieki medycznej – dodaje.

Dowiedzieliśmy się, że kandydatka naszego plebiscytu uwielbia pracować z dziećmi. – Są niezwykle wdzięcznymi pacjentami, ale również wymagającymi – podkreśla pielęgniarka. – Ujmuje mnie ich szczery uśmiech i błysk w oczach.

- Jestem bardzo zaskoczona nominacją do tytułu Sądecka Pielęgniarka. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Sam udział w plebiscycie medycznym jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Chciałabym podziękować wszystkim pacjentom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Na pewno doda mi to siły i pozytywnej energii w dalszej pracy.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszą pielęgniarkę Sądecczyzny! Na Anetę Lizoń można głosować do 15 kwietnia wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika ”Sądeczanin”.

[email protected], fot. archiwum prywatne Anety LizońDziękujemy za przesłanie błędu