Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 13 listopada. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
20/06/2019 - 13:00

Kto zostanie liderem? Kto straci, kto zyska? Ranking Gmin już w 28 czerwca

Być liderem rankingu to nie lada wyczyn, bo dokonywana raz w roku Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego obejmuje aż dwadzieścia szczegółowych wskaźników oceny i sześć kategorii. Kto w tym roku zostanie samorządowym prymusem? Prezentacji wyników rankingu, któremu towarzyszy Salon Przemysłu Turystycznego już 28 czerwca.

Rok temu ranking aktywności gmin subregionu sądeckiego wygrała Limanowa. Burmistrz Władysław Bieda, który odbierał nagrodę, miał powody do dumy, bo rządzone przez niego miasto poradziło sobie świetnie nie tylko w kategorii głównej dorocznego zestawienia.

- Na pewno nie robi się tego dla rankingu, tylko dla społeczności lokalnej - mówił burmistrz Limanowej  - Ale w pojedynkę nie da się tego osiągnąć. Ten sukces to także zasługa mojego zastępcy i rady miasta, która naprawdę świetnie pracuje.

Czytaj też Najlepsi z najlepszych, ale samorządowy prymus mógł być tylko jeden [ZDJĘCIA]

W ocenie końcowej, kategorii głównej rankingu, miejsce drugie zajęło miasto i gmina Stary Sącz rządzone przez burmistrza Jacka Lelka,  trzecie - miasto i gmina Muszyna Jana Golby.

 Zaprezentowane wyniki rankingu Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego pokazują jak trudnym zadaniem jest dbać o przychody, nie zaniedbywać inwestycji, troszczyć się o zbilansowanie wydatków, zachowując jednocześnie wysoki poziom świadczeń dla mieszkańców.

Kto w tym roku zostanie liderem? Kto straci, kto zyska? Ranking Gmin już w 28 czerwca. To wtedy w sali konferencyjnej krynickiej Pijalni Głównej nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za 2018 rok.

Prezentacji wyników rankingu i gali wręczania nagród  będzie towarzyszyć Salon Przemysłu Turystycznego. To jedyna taka impreza roku z udziałem ekspertów i przedsiębiorców. To dyskusje panele i warsztaty. Prawdziwa kopalnia wiedzy dla branżystów.

Czytaj też Salon Przemysłu Turystycznego 2019. Co nas czeka w tym roku?

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu