Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
30/06/2019 - 15:25

Włodzimierz Tokarczyk o sukcesie Muszyny: trzeba mieć pomysł, lidera i zespół

Muszyna w kategorii głównej „Ocena aktywności gmin subregionu sądeckiego 2018 roku zajęła pierwsze miejsce”. Co na to zastępca burmistrza Włodzimierz Tokarczyk? Wręczenie nagrody odbyło się w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, podczas Salonu Przemysłu Turystycznego.

Kolejny raz niezależne instytucje oceniły bardzo wysoko działalność burmistrza Jana Golby w rozwijaniu Muszyny oraz dążeniu do zwiększenia atrakcyjności miasta.

Panie burmistrzu, jak się osiąga sukces ? W rankingu gmin Miasto i Gmina Muszyna była bezkonkurencyjna. Zgarnęła całą pulę nagród.
- Zajęcie pierwszego miejsca w rankingu jest bardzo miłe. Powiem żartobliwie, że lepiej już nie będzie, albo będzie tak samo.

Ale na poważnie. Aby osiągnąć sukces trzeba mieć pomysł, lidera, zespół oraz realizować inwestycje od początku do końca. W Muszynie jest taki zespół, kieruje nim burmistrz Jan Golba. W ostatnich latach udało się napisać sporo wniosków unijnych, dzięki temu uzyskaliśmy dofinansowanie na wiele różnych inwestycji , które zmieniają i przeobrażają Muszynę.

Obecnie jesteśmy w bardzo gorącym okresie inwestycyjnym: odnawiamy rynek, wzbogacamy Ogrody Tematyczne, ścieżki rowerowe. Przygotowujemy się też do nowego zadania, jakim będzie rewitalizacja zamku. Mam nadzieję, że na tym nie koniec. Na sukces trzeba ciężko, ciężko pracować.

Burmistrz Jan Golba znany jest z pozyskiwania środków unijnych.
- Tak, burmistrz ma świetne pomysły, które są  zamieniane w realizacje. Powiem trochę zabawnie, mam bardzo komfortową sytuację. Burmistrz zabiega i pozyskuje środki unijne, a ja mu je w dużej mierze pomagam wydawać i realizować..

Dziękuję za rozmowę.

Partnerem wydarzenia było Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. Na imprezie nie zabrakło również Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Dziękujemy za przesłanie błędu