Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
28/06/2019 - 15:20

Salon Przemysłu Turystycznego: lokalna marka turystyczna – fakty i mity

Salon Przemysłu Turystycznego w pijalni głównej w Krynicy – Zdroju już się rozpoczął. Podczas tej prestiżowej imprezy można będzie posłuchać bardzo ciekawych paneli. Pierwszy z nich to debata o marce turystycznej.

W sali Pijalni Głównej obecni są posłowie ziemi sądeckiej, przedstawiciele lokalnych samorządów, wielu organizacji turystycznych nie tylko z Sądecczyzny.

Salon Przemysłu Turystycznego otworzyła prezentacja „Przemysł Turystyczny w Małopolsce wczoraj i dziś”, a prelegentem był Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.  Pierwszy z kilku paneli został poświęcony „Lokalnej Marce Turystycznej – fakty i mity”. Jerzy Bochyński, prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich zaprosił do dyskusji na ten temat Jacka Janowskiego, dyrektora Departamentu Promocji Turystyki Krajowej z Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Bogdana Kałuckiego, prezesa Krajowej Organizacji Turystycznej.  

Kluczową formą propagowania lokalnej marki turystycznej jest między innymi szeroko rozumiana promocja, ale poprzez zyskujący ogromne znaczenie ekosystem elektroniczny i internetowy. Poprzez portale społecznościowe, poprzez działania blogerów i youtouberów.

Sądecczyzna  jest regionem, który co roku przyciąga miliony turystów i między innymi żyje z turystyki. Do wspólnej działalności promocyjnej powinno włączyć się  wiele podmiotów. I na Sądecczyźnie się to udało. Na Sądecczyźnie funkcjonuje już wiele marek między innymi w branży hotelowej.

[email protected], fot. DS.

Dziękujemy za przesłanie błędu