Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
28/06/2019 - 17:35

Nowy Sącz: jak fundusze europejskie wspierają rozwój rodzimej turystyki?

Różnorodne turystyczne przedsięwzięcia, których nie brakuję w Małopolsce, a przede wszystkim na Sądecczyźnie nie mogłyby zacząć działać i prężnie się rozwijać, gdyby nie fundusze europejskie. Unijne. O wsparciu turystyki z takich właśnie środków mówiła Agnieszka Sobaszek – Aumuller z Centrum Projektów Europejskich.

Była ona jedną z prelegentek Salonu Przemysłu Turystycznego, który dzisiaj odbywa się w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju.

O to, czy fundusze unijne mogą być istotnym wsparciem dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, a także dla przedsiębiorców prowadzących już swój biznes w branży turystycznej pytał Jerzy Bochyński, prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, który prowadził tegoroczny salon.

Na czym polega wspieranie turystyki przez Centrum Projektów Europejskich? – tym pytaniem Jerzy Bochyński rozpoczął rozmowę na bardzo pasjonujący temat.

Centrum Projektów Europejskich wspiera mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w wielu obszarach działalności między innymi w obszarze turystyki. W jakiej formie? Chociażby udzielając przedsiębiorcom pożyczek. Wspierając działalność turystyczną i okołoturystyczną.

Centrum Projektów Europejskich wspiera też między innymi tworzenie produktu sieciowego.

Co to takiego? Jest to rodzaj działalności polegający na tym, że aby realizować taki, czy inny projekt przedsiębiorcy różnych branż, na przykład związanych z turystyką, kosmetyką, hotelarstwem, spędzaniem czasu wolnego łączą siły.

- Mam tu na myśli chociażby projekt pn. „Ślimak” - mówi Agnieszka Sobaszek – Aumuller, specjalista ds. funduszy unijnych w Centrum Projektów Europejskich. – Usługi w ramach tego projektu adresowane są do szerokiego grona odbiorców. Są to pewnego rodzaju produkty sieciowe. Można na nie uzyskać dużą kwotę dofinansowania na ich realizację i promocję.

[email protected], fot. IM.

Dziękujemy za przesłanie błędu