Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
25/06/2019 - 09:00

Jak burmistrz Bieda rządzi rankingiem i Limanową

Rok temu stanął na podium. Zgarnął dla swojego miasta pierwszą nagrodę w dorocznym rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego. Czy apetyt na sukces burmistrza Limanowej Władysława Biedy rośnie w miarę jedzenia?

Być liderem rankingu, który obejmuje aż dwadzieścia szczegółowych wskaźników oceny i sześć kategorii to nie lada wyczyn. Czy to jest tak, że ten apetyt na sukces rośnie w miarę jedzenia, możemy powiedzieć w miarę kolejnych edycji rankingu?

Myślę, że jako samorządowcy nie pracujemy dla rankingów. Pracujemy dla mieszkańców i staramy się robić to jak najlepiej. W sposób szczególny zabiegamy o finasowanie najważniejszych dla mieszkańców inwestycji.

Ale musi pan przyznać, że istnieje duch rywalizacji między gminami.

Na pewno daje nam to punkt odniesienia. Po roku możemy spojrzeć wstecz i zobaczyć na ile ta nasza praca jest efektywna, na ile była dobra i w ten sposób możemy się porównać z innymi.

Co w ciągu tych dwunastu miesięcy było największym wyzwaniem dla Limanowej ?  Czy ranking to wyłącznie rywalizacja między samorządami czy też przy okazji poszukiwanie innych prymusów, którzy mogą być panterami do realizacji wspólnych przedsięwzięć? Czy i w tym roku Limanowa liczy na zwycięstwo? Także i na te pytania w rozmowie z TV Sądeczanin odpowiada burmistrz Władysław Bieda.

[email protected] fot. Jm


Dziękujemy za przesłanie błędu