Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
04/07/2019 - 14:05

Wojciech Szarota Człowiekiem Branży Turystycznej Roku 2018

Już wszystko jasne. Plebiscyt na Człowieka Roku Branży Turystycznej został rozstrzygnięty. Główną nagrodę otrzymał Wojciech Szarota.

Wojciech Szarota jest członkiem nowosądeckiego Oddziału PTT Beskid. Ponadto jest przewodnikiem górskim z licencją Parków Narodowych: Pienińskiego, Bieszczadzkiego, Babiogórskiego, Gorczańskiego. Jest również przewodnikiem terenowym oraz pilotem wycieczek.

Przez ostatnie trzy lata był prezesem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Funkcję tę objął podczas jubileuszowego X Sprawozdawczo-Wyborczego Zjazdu Delegatów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, który odbywał się 11-12 czerwca 2016 roku w Zakopanem. Na tegorocznym zjeździe 8-9 czerwca, jako ustępujący prezes otrzymał absolutorium i został wybrany do Zarządu Głównego PTT.

Zwycięzcy plebiscytu nagrodę wręczył Piotr Łysoń - Dyrektor Departamentu Badań Społecznych.

- Nie spodziewałem się, że to właśnie ja otrzymam tę nagrodę. Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie, tym bardziej, że już powoli wybieram się na emeryturę. Cokolwiek robiłem w swoim życiu, to nigdy nie myślałem o zaszczytach i wynagrodzeniach. Robiłem to dlatego, bo kochałem to robić. Wydaje mi się, że ta nagroda należy się tym, którzy na mnie głosowali, aniżeli mi - mówi w rozmowie z Sądeczaninem Wojciech Szarota.

Wśród osób, które również zostały nominowane w tej kategorii znalazły się: Andrzej Stawiarski, Andrzej Wiśniowski, Jacek Nowak, Jan Golba, Józef Wojnarowski i Wojciech Knapik.

RG [email protected], Fot. MŚ, Film DS

Dziękujemy za przesłanie błędu