Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
04/07/2019 - 14:20

Jacek Lelek: Stary Sącz jest marką samą w sobie. Budowaną od wieków [WIDEO]

Miasto i Gmina Stary Sącz od wielu lat uczestniczy w rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego. Starego Sącza nie mogło również zabraknąć wśród samorządów lokalnych branych w rankingu pod uwagę w 2018 roku.

Tegoroczny ranking aktywności gmin subregionu sądeckiego wygrała Muszyna, która zgarnęła nagrodę nie tylko w kategorii głównej. Miasto i gmina Stary Sącz zajęło w ocenie końcowej trzecie miejsce.

Stary Sącz okazał się natomiast nie do pokonania w dwóch z pięciu kategorii, w których jest przeprowadzany ranking. Okazał się bezkonkurencyjny w kategorii pozainwestycyjna działalność gospodarcza, w której zajął pierwsze miejsce oraz w kategorii aktywność inwestycyjna gminy.

Miasto i gmina Stary Sącz jest marką samą w sobie. Budowaną od wielu, wielu lat.

O tym, jaką receptę na sukces ma Stary Sącz rozmawiamy z burmistrzem Jackiem Lelkiem.

Trudno sobie wyobrazić Sądecczyznę bez Starego Sącza. Jest to region kluczowy. Panie burmistrzu, niech pan uchyli rąbka tajemnicy: jak buduje się markę, nie tylko turystyczną? Taką ma właśnie Stary Sącz...
- Stary Sącz buduje swoją markę od wielu już lat. Między innymi markę turystyczną. Od czasu, kiedy turystyka się upowszechniła, odkąd Stary Sącz istnieje na tej mapie. Najcenniejszą ikoną tej marki jest klasztor sióstr klarysek oraz niezwykły układ urbanistyczny miasta, czyli krótko mówiąc starosądecka starówka. Jest to miejsce, o które dbano od wieków, aby zachować je w takim niespotykanym układzie, jaki jest obecnie. Dzisiaj bardzo mocno rozwija się turystyka kulturowa i na tej bazie wspomniana marka jest również budowana.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

[email protected], fot. IM, film. Daniel Szlag.

Dziękujemy za przesłanie błędu