Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
03/07/2019 - 11:10

Jacek Janowski: marka turystyczna jest bardzo ważna

Podczas II Salonu Przemysłu Turystycznego można było wysłuchać wielu ciekawych paneli. Jeden z nich został poświęcony lokalnej marce turystycznej. W dyskusji wziął udział Jacek Janowski - dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej z Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Marka w turystyce jest bardzo ważnym elementem. W gąszczu różnego rodzaju produktów i destynacji turystycznych, które rywalizują między sobą warto budować markowe produkty turystyczne. Marka posiada wyróżniki i różnorodność, które powodują, że są rozpoznawalne wśród turystów. W związku z tym musimy się wyróżnić żeby turysta nas zauważył i do nas przyjechał.

Ważnym elementem marki jest jej identyfikacja żeby marka miała swoją tożsamość i żeby się wyróżniała z tłumu różnego rodzaju produktów i destynacji turystycznych - wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzem Sądeczanina Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz też Salon Przemysłu Turystycznego: lokalna marka turystyczna – fakty i mit

- Drugim elementem bez którego marka nie może funkcjonować to jest gwarancja marki. Jadąc do markowego produktu turystycznego mamy pewność i gwarancję, że tam będziemy dobrze obsłużeni, będziemy mieć dobrą ofertę turystyczną, wrócimy zadowoleni i osiągniemy to co oczekiwaliśmy przy wyjeździe do tej destynacji turystycznej. Równie istotny jest element promocyjny. Warto też podkreślić element strategii budowania marki.

Budując markę należy pamiętać o grupie docelowej, do której kierujemy nasz produkt turystyczny i naszą markę. Strategia to nie tylko dokument, który powinien być profesjonalnie przygotowany, ale również wdrożenie tego dokumentu w życie - dodaje Jacek Janowski.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Film MŚ

Dziękujemy za przesłanie błędu