Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
27/06/2019 - 07:00

Niezwykły wyczyn burmistrza Muszyny Jana Golby [WIDEO]

Być najlepszym przez jeden rok, to bardzo wiele, jednak pozostawać na szczycie prestiżowego, samorządowego rankingu przez pięć lat, to już nie lada wyczyn. Udało się to Muszynie, którą rządzi burmistrz Jan Golba. Jaka jest jego recepta na sukces?

Na czym polega wyjątkowość Muszyny, której dynamicznego rozwoju mogą pozazdrościć inne samorządy?

- To jest nasz najlepszy czas na pozyskiwanie środków na inwestycje – mówi burmistrz Muszyny Jan Golba. - Udało mi się zbudować dobry zespół, który jest do tego przegotowany, ale również potrafi wydawać tak znaczące środki,  co przy tak malutkiej gminie naprawdę jest trudne.

Zobacz też Jak to możliwe. Poseł Mularczyk jest już jedną nogą w Europarlamencie? [WIDEO]

Należy przy tym podkreślić, że w urzędzie zatrudnionych jest czterdziestu pracowników, którzy zajmują się i sprawami finansowymi i inwestycyjnymi. Także kwestiami oświaty i kultury. Ten ogrom pracy ogarnia naprawdę niewielki zespół.  Udało nam się wypracować dobry model współpracy samorządowej.  

Ten zgrany zespół, którego liderem jest Golba od kilku lat pozostaje na szczycie prestiżowego rankingu, jakim jest Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego.

Zobacz też  Jak burmistrz Bieda rządzi rankingiem i Limanową

Muszyna nieprzerwanie utrzymuje się na podium, bywała na pieszym miejscu, drugim i trzecim. Które miejsce jest lepsze z punktu widzenia samorządu, pierwsze, na którym czuje się oddech konkurenta czy może wtedy, gdy jest się na drugim czy trzecim miejscu i trzeba się przyłożyć, by wskoczyć na sam szczyt? Dlaczego burmistrz Muszyny ma dystans do rankingów? 

Także i na te pytania w rozmowie z TV Sądeczanin odpowiada burmistrz Jan Golba.

[email protected]

Dziękujemy za przesłanie błędu