Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
24/02/2019 - 07:15

Szesnastka wspaniałych. To już dziś wielka gala „Sądeczanina Roku 2018"

Plebiscytowa rywalizacja trwała do ostatniej chwili. Kto zwyciężył spośród szesnastki wspaniałych laureatów? Wiedzą to tylko członkowie konkursowej kapituły. Tę tajemnicę zdradzą dziś podczas uroczystej gali w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół".

Ten prestiżowy, organizowany raz do roku plebiscyt sprawia, że odkrywani są  ludzi absolutnie niezwykli, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się dla innych wzoram godnym do naśladowania. To także dowód na to, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych.

Ci najlepsi z najlepszych to wspaniała konkursowa szesnastka: Jarosław Jakubowski, nauczyciel i  doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którego  największą życiową pasją jest historia, Bronisław Kozieński, który pisze znakomite wiersze, Krystyna Kronenberger, szefowa Sądeckich Amazonek, która wspiera kobiety chore na raka piersi.  

To także Wojciech Mróz, nauczyciel wychowania fizycznego w podstawówce Jelnej, który doprowadził do ogólnopolskiego sukcesu dziewczęta grające  w piłkę nożną, Iwona Mularczyk, przewodnicząca sądeckiej rady miasta, która zaraża młodzież ideą wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym, Jacek Nowak, pszczelarz z Kamiannej, który rozsławia miodową wioskę na cały kraj, Antoni Piętka zasłużony strażak ochotnik jednostki ze Starego Sącza.

Jest też ksiądz mitrat Jan Pipka, proboszcz parafii grecko-katolickiej, który przywrócił dawną świetność największej na Łemkowszczyźnie cerkwi murowanej w Krynicy, Dorota Smaga, dyrektor II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, niezwykle oddana swoim uczniom, Izabela Szafrańska, której sukcesy w The Voice of Poland rozsławiły Sądecczyznę,  Sławomir Szczerkowski, komendantem Głównym Związku Strzeleckiego „Strzelec”,  który zaraża młodzież swoją miłością do wojska.

Wśród laureatów plebiscytu znaleźli się również Dawid Szufryn, kapitan drużyny Sandecji, którego kibice cenią za wierność zespołowi na dobre i złe, Karol Trojan, ultramaratończyk i  propagator biegania boso, ksiądz prałat Józef Wałaszek niezmordowany proboszcz-społecznik z Podegrodzia, Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala, która z determinacją rozbudowuje i modernizuje placówkę oraz Andrzej Zięcina, piekarz z Łęki, który słynie z najlepszego w okolicy chleba i działalności na rzecz lokalnego rzemiosła

Kto zwyciężył spośród szesnastki wspaniałych laureatów? Wiedzą to tylko członkowie konkursowej kapituły. Tę tajemnicę zdradzą dziś podczas uroczystej gali w sali widowiskowej w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Gala rozpocznie się o godzinie 11. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Uroczystość poprzedzi msza o godzinie 9.30, w kościele pod wezwaniem św. Kazimierza.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu