Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 sierpnia. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
10/02/2019 - 20:15

Sławomir Szczerkowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Sławomir Szczerkowski Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Organizacji Społeczno-Wychowawczej, organizacji paramilitarnej, która jest patriotycznym stowarzyszeniem stawiającym sobie za cel kontynuację istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego.

Sławomir Szczerkowski jest absolwentem II LO w Nowym Sączu. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego. Oficer "Czerwonych Beretów", dyrektor Zespołu Szkół nr 2im. Sybiraków w Nowym Sączu.

W zeszłym roku Strzelcy po raz kolejny udowodnili swoją bezkonkurencyjność w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. W IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych Żagań 2018 na 16 drużyn z całej Polski, czyli 480 uczestników Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu zdobyli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i brązowy medal mistrzostw Polski, trzecie miejsce w konkurencji marszobieg zadaniowy – drużyna miała drugi czas oraz kolejno drugie miejsce w konkursie musztry, piosenki marszowej i autoprezentacji i tę samą lokatę w konkurencji „granat”.

Zobacz też Sławomir Szczerkowski. Marzenie o wojsku nosił w sobie od dziecka

15 sierpnia z kolei Strzelcy reprezentowali Nowy Sącz podczas defilady w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego.

Ale bez wątpienia najważniejszymi wydarzeniami były udział w manewrach Anakonda oraz uzyskanie certyfikatu, ukończenie programu „Paszport 2018”. Co to oznacza w praktyce? Certyfikat przyznaje ministerstwo Obrony Narodowej. Otrzymują go jednostki, które na odpowiednio wysokim poziomie ukończyły całoroczny cykl szkoleniowy i potwierdziły tym samym zdolność współpracy z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych.

Sławomir Szczerkowski – SMS o treści SR.11 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu