Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
05/02/2018 - 16:15

Sądeczanin Roku 2017. Ksiądz Andrzej Faron to pasjonat ratownictwa medycznego

Andrzej Faron jest księdzem mocno zaangażowanym w sprawy parafian, a prywatnie zaangażowanym w Maltańską Służbę Medyczną, której jest lokalnym komendantem.

Ks. Andrzej przez długi czas był wikariuszem pracującym przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju. Od początku swojego pobytu w Krynicy pracuje z młodzieżą, dla której jest wielkim autorytetem. Obecnie ksiądz Andrzej posługuje w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. 

Zobacz też: Ks. Andrzej Faron. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Ogrom pracy i swojego serca włożył w przygotowanie Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście. Zrobił wszystko, aby Francuzi, którzy u nas gościli, czuli się tutaj jak najlepiej. Mobilizował młodzież do pracy w wolontariacie, a także starała się, ab y jak największa liczba młodych osób mogła pojechać na Tydzień Główny ŚDM 2016 do Krakowa. Chociaż przygotowania do ŚDM wymagały dużo pracy i zaangażowania, ks. Andrzej nie poprzestał na tym. Założył w Krynicy-Zdroju oddział Malty Służby Medycznej, która działa pod hasłem „W obronie wiary i na pomoc potrzebującym” i został jej komendantem.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Co o sobie powiedział nam ks. Andrzej Faron? - W wolnym czasie, moja pasja jest ratownictwo medyczne. Dwa lata temu, pracując w Krynicy udało mi się otworzyć Malty, służby  medycznej. To jest takie stowarzyszenie, które lata temu założył kardynał Macharski, świętej pamięci. Obecnie ma ono 10 oddziałów, kilka karetek, w sumie ponad kilka tysięcy osób je tworzy - mówił podczas wizyty w naszej redakcji.

ks. Andrzej Faron – SMS o treści SR.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji



Dziękujemy za przesłanie błędu