Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
22/02/2021 - 10:00

Robert Ruchała. Swoimi wygranymi rozsławia całą Sądecczyznę

Efektowne zwycięstwa podczas walk KSW i wiele nagród indywidualnych. Poprzedni rok był dla Roberta Ruchały fantastyczny. Zawodnik MMA swoimi wygranymi rozsławia całą Sądecczyznę. Jego popularność w skali kraju jest coraz większa.

Robert Ruchała trenuje sporty walki od 15 roku życia. Jak wspomina, wybrał tę  dyscyplinę, bo chciał po prostu nauczyć się bronić.  - Oglądałem dużo walk w telewizji. Zachęciło mnie to żeby przyjść na trening. Poczułem ogromną frajdę i stwierdziłem, że zostaję – mówi zawodnik.

Zaczął od kickboxingu w klubie Fight House Nowy Sącz, następnie ćwiczył brazylijskie jiu-jitsu. Ostatecznie, przerodziło się to wszystko w MMA. To właśnie w tej dyscyplinie odnosi ogromne sukcesy. Początkowo startował w zawodach amatorskich, co po czasie zmieniło się w zawodowstwo.  - Pierwszą walkę zawodową stoczyłem w listopadzie 2019 roku. Mój rekord to 5-0. Trzykrotnie zwyciężyłem poprzez poddania – dodaje Robert Ruchała.

Pod koniec 2019 roku podpisał kontrakt z KSW - największą organizacją MMA w Polsce. Zadebiutował w niej 14 listopada 2020 roku. Wygrał swoją walkę, a dodatkowo nagrodzono go bonusem za poddanie wieczoru. Po raz drugi do „klatki” wyszedł w styczniu i zwyciężył w taki sam sposób.

Robert Ruchała zawsze  z dumą podkreśla, że jest  z Nowego Sącza. Również komentatorzy podczas jego walk o tym wspominają. Jak sam mówi, reprezentowanie naszego regionu w KSW sprawia mu ogromną satysfakcję. - Zawsze będę dbał o dobre imię naszego miasta – podkreśla zawodnik.

Poprzedni rok był dla Ruchały fantastyczny. Efektowne zwycięstwa w KSW przyniosły mu dużą popularność. Kariera zawodnika, cały czas nabiera tempa. (fot.: Macgregor photography)

Organizatorzy dziękują za zgłoszenie kandydata w plebiscycie „Sądeczanin Roku 2020”. Przypominamy, że zgłoszeń swych kandydatów można jeszcze dokonywać do 26 lutego br. włącznie przesyłając kwestionariusz zgłoszeniowy.

Więcej informacji w załączonym regulaminie

 Kapituła Plebiscytu na początku marca spośród wszystkich zgłoszonych osób wybierze nominowanych laureatów. Wówczas poznamy ostateczną listę osób, na którą będzie można oddać głos.Dziękujemy za przesłanie błędu